Приміщення цукрового заводу в Чернівцях нині нагадують повоєнні руїни. А заручниками колись успішного підприємства стали тисячі чернівчан, які живуть у будинках по вулиці Хотинській. Будь-якої миті люди можуть залишитися без електроенергії. А цікаві дітлахи, які легко проникають через зруйнований паркан, ризикують стати жертвами ураження струмом.
Устаткування та електричні мережі на підприємстві – в аварійному стані і не захищені, не всюди навіть є двері. Зруйновані приміщення заводу нині закинуті й охороняються досить умовно.
– Дуже небезпечна ситуація склалася на території колишнього цукрового заводу, – каже Олександр ХАРАБАРА, начальник чернівецького РЕМу. – Хто там господар, і чи він є взагалі, – не знаю. Але те, що там існує небезпека ураження електричним струмом і можуть загинути люди – питання кричуще.
На території заводу знаходиться ненадійно зачинене приміщення з високовольтним розподільчим пунктом, трансформаторна станція, а також розподільчий
низьковольтний пункт в одному з корпусів, де навіть немає вікон та дверей. Якщо сюди пробереться погратися дитина, а це зробити неважко, то, за словами енергетиків, залишаться тільки капці.
– Інше питання, яке нас непокоїть – надійність енергозабезпечення житлового мікрорайону на вулиці Хотинській, – зауважує Олександр Харабара. – Нині подача електроенергії на житловий масив, де мешкає понад тисяча людей, відбувається тільки по одній кабельній мережі. Попереду осінньо-зимовий період, устаткування ніхто не обслуговує. Восени-взимку навантаження зростає, аварійна мережа може не витримати. А якщо на устаткування потрапить волога, коротке замикання забезпечено. Відповідно 320 квартир, садок, магазин автоматично залишаться без електроенергії.
Від травня ні підприємство, ні залежні від нього будинки не сплачують за світло. Борги підприємства й мешканців уже перевищили триста тисяч гривень. А Чернівецький РЕМ не має права приймати платежі людей, адже діє чинний договір із товариством "АМГ Арго". "Але підприємства-боржника, власника енергетичного обладнання й мереж, наскільки мені відомо, вже не існує навіть у державному реєстрі підприємств", – каже
Олександр Харабара.
Чому на колишньому цукровому заводі склалася ситуація, яка загрожує безпеці людей, і без електрики може залишитися цілий мікрорайон? Хто власник території та обладнання колишнього цукрозаводу? Детальніше про це читайте в наступних номерах "МБ".
ПРО ПІДПРИЄМСТВО
Чернівецький цукровий завод розпочав свою діяльність 1902 року. Після Першої світової війни став частиною
цукрового концерну, яким керувала група австрійського банку.
1940 року Чернівецький цукровий завод націоналізували й відокремили від концерну.
За часів незалежності підприємство придбала дніпропетровська компанія "АМГ Агро", яка мала намір перепрофілювати його на виробництво біоетанолу. Цей проект відхилила сесія Чернівецької міської ради.
2008 року містобудівна рада погодила розміщення в Чернівцях на вулиці Хотинській, 4, кварталу змішаної житлової забудови на території колишнього цукрового заводу. Замовником проекту виступила "АМГ Агро".
Марина КАРАСЬОВА
20-08-2009, 12:21
0
3 526