Якщо любите купатися в чистих озерах, рибалити, збирати гриби, жити в наметі, тоді відпочинок на Волині вам сподобається. Ольга ГАЄВА з чоловіком та друзями нещодавно повернулися з Шацька, де чотири дні мандрували озерами. А їх у Шацькому національному природному парку понад 30.
Спреї від комарів
не допомагають
Компанія Ольги їхала до Шацька своїм авто приблизно сім годин. При в’їзді до заповідника заплатили з кожного по п’ять гривень – і це були всі витрати на організацію відпочинку, бо жила компанія в наметовому таборі. Їм одразу ж видали карту маршрутів з відзначеними місцями для стоянки. Все-таки заповідник – будь-де намет не розкладеш.
– Коли заїхали до наметового містечка, чесно кажучи, перше враження було поганим. Людей було так багато, що намети розкладено просто впритул, – розповідає Ольга. – Причому найбільше людей місцеві та з сусідніх областей.
З неприємних моментів Ольга згадує велику кількість комарів, від яких не допомагають жодні спреї: "Але через кілька днів нас перестали кусати, чи то ми до комах звикли, чи то вони до нас". А одного дня компанія заїхала в ліс, де неподалік паслися корови – тут відпочивальників просто атакували гедзі. Мусили відсиджуватися в машині.
Для любителів дайвінгу – Світязь, водних гірок – Піщане озеро
Із захопленням, як і всі туристи, Ольга розповідає про Світязь – озеро неймовірної краси і чистоти. "Стоїш у воді на повний зріст – і бачиш пальці на ногах", – зауважує Ольга.
Світязь – найбільше з Шацьких озер. Воно живиться тільки підземними джерелами, а глибина в окремих місцях сягає понад 50 метрів. Тому любителі підводного плавання гуртуються саме біля Світязю, а ось покататися на катамаранах та водних гірках можна на Піщаному озері.
– Береги Світязю піщані, це всім подобається, – каже Ольга. – Крім того, біля берега мілко, щоби дістатися до глибини, треба довго йти, як в Азовському морі. Тому сюди багато людей приїжджають відпочивати з дітьми. Хоча вода в Світязі не солена, як на морі, але за вітряної погоди тут навіть штормить. Місцеві розповідають, що Шацькі озера старіють, тому стають дедалі мілкішими.
ЦІКАВО ЗНАТИ
Шацькі озера розташовані у Волинській області, неподалік селища Шацьк. Для охорони рідкісних природних комплексів створено Шацький національний природний парк площею 32500 га.
Клімат – вологий, зима м’яка, а весна та осінь затяжні. Завдяки лісовим масивам на озерах не відчувається спеки.
Шацькі озера багаті на рибу, її тут – понад 30 видів. Візитівка озер – вугор. Більшість відпочивальників купують його на місцевому ринку.
По ягоди потрібно їхати влітку, а ближче до осені з’являються козарі, маслюки, лисички, опеньки і справжні білі гриби.
Марина КАРАСЬОВА
20-08-2009, 10:39
0
3 889