Незабаром розпочнеться осінній призов до армії. Особливості цього призивного періоду коментує начальник відділення комплектування Чернівецького міського військового комісаріату Юрій МИРОНЕЦЬ.
– Пане Юрію, скільки призовників передбачається в осінньому призові?
– Попередньо очікується 120 призовників із Чернівців. У процесі скорочення Збройних Сил України вимоги до юнаків стали вищими: вони повинні бути повністю здоровими.
– Скільки призовників було п’ять років тому?
– П’ять років тому на цей період призивали 500-600 осіб із міста. Зараз же більш ретельно "відсіюють" призовників, які мають проблеми зі станом здоров’я чи морально-психологічними показниками.
– Чи беруть до уваги бажання призовника за умов скорочення армії?
– Законодавчо це не передбачено. У Законі України "Про військову службу та військовий обов’язок" йдеться про загальний військовий обов’язок. Кожен громадянин, придатний за станом здоров’я, повинен служити в армії.
– Чи є певна кількість повісток, які можна проігнорувати?
– Немає. Але на юнака, який не з’явився на медичну комісію, збирають певні документи. Враховують пояснювальні записки людей, які доставили повістку, корінець повістки, на якому призовник розписався. Усі ці документи передають до прокуратури.
– Яку відповідальність передбачено за ігнорування повісток?
– Адміністративне покарання і навіть кримінальну відповідальність. За неявку за викликом до військкомату без поважної причини для приписки до призивної дільниці передбачено штраф до одного неоподаткованого мінімуму (17 гривень). Кримінальна ж відповідальність передбачає позбавлення волі на строк до трьох років.
– Якими способами призовники найчастіше ухиляються від служби?
– Найчастіше кажуть, що не отримували повістки. Це дуже старий прийом. Інші просто нелегально виїжджають за кордон, чекають досягнення віку, коли військовий обов’язок із них знімають, і з "чистою совістю" приходять забирати військовий квиток. У такому разі їм анулюють усі "гріхи". Але в будь-якому разі всім рано чи пізно доводиться звертатися до військового комісаріату. Це лише справа часу. Відтак, уникати візиту сюди немає сенсу.
– А трапляється, що повістки справді не доходять?
– Так. Інколи один листоноша фізично не встигає обійти всіх призовників.
– Коли розпочнеться проходження медичних комісій на осінній призив?
– З другого вересня. А призив розпочнеться з першого жовтня. Всі юнаки призивного віку, які з будь-яких причин не отримали повісток, все одно повинні з’явитися до міського військкомату для визначення їхнього ступеня придатності до служби.
Михайло САЛІТРА
14-08-2009, 10:13
0
3 377