Чернівчан вчитимуть викидати пластикові пляшки в окремий контейнер. У місті розпочався проект із сортування сміття. Причому фінансує встановлення спеціальних контейнерів для пластику не влада, а приватний підприємець. Виявляється, на переробці пластику також можна робити бізнес – непотрібну тару й одноразовий посуд відправляють до іншої області на переробку.
У парку "Жовтневий" два контейнери для поліетиленових пляшок встановили тиждень тому. Проте, за словами Дмитра ГРИГОРИШИНА, директора парку, поки що перехожі не звикли користуватися ними за призначенням.
– Сміття з цих контейнерів вивозять двічі на тиждень – у вівторок та п’ятницю. В одному контейнері – до 50 кілограмів пластику. Проте відвідувачі і надалі продовжують залишати поліетиленові пляшки на місцях свого відпочинку. Наприклад, минулими вихідними залишили чимало одноразового посуду – виделок і тарілок, – каже Дмитро Григоришин.
Контейнери для пластику встановлено на кошти приватного підприємця, який звернувся за дозволом до адміністрації парку. Мета експерименту – утилізація пет-пляшок. Якщо ця справа даватиме прибуток, кількість контейнерів збільшать.
– Ми маємо ще два контейнери для сміття, вивезенням якого займається фірма "Альтфатер". Щоранку сміття вивозять, а до вечора смітники знову заповнені. За тиждень набирається до п’яти тонн відходів.
За тиждень набирається до п’яти тонн відходів. Поки що нам вистачає цих двох контейнерів, – продовжує директор парку "Жовтневий". – Вивезенням сміття з контейнерів для пластику ми не займаємося. Наші двірники лише сортують зібране сміття. Пластик викидають у спеціальні контейнери. Якщо експеримент вдасться, це буде добре і для підприємця, і для парку.
Як повідомив фахівець комунального підприємства "Чернівціспецкомунтранс" Руслан ЧОРНЕЙ, чотири контейнери для пластику вже встановили в парку імені Т. Шевченка, три – на території обласної лікарні, три – на території лікарні швидкої медичної допомоги на вулиці Фастівській, два – на території пологового будинку на Буковинській, чотири – біля готелю "Буковина" і чотири – біля готелю "Турист". Також повинні встановити два контейнери біля залізничного вокзалу.
– Незабаром плануємо охопити район "Гравітона", а за два роки – все місто, – розповів Руслан Степанович. – Пляшки відвозять на сортувальну станцію, де їх пакують та відправляють за межі області на завод із переробки пластику. Минув лише тиждень після першої черги встановлення контейнерів. Іншу партію контейнерів встановлюватимемо поступово – за тиждень-два доведемо їхню кількість до 40. Встановлюємо контейнери поступово, адже треба слідкувати за реакцією мешканців міста, доки вони звикнуть до нововведення. Ми самі займалися проектуванням контейнерів, що дало змогу здешевити їхнє виробництво у декілька разів.
"Спецкомунтранс" вже робив спробу встановити окремі контейнери для пластику, паперу та скла в районі "Гравітона" біля школи №28 восени 2007 року. Але контейнери простояли недовго – лише рік. Їх спалили... школярі. "Контейнери були пластикові, тому й зазнали пошкодження. Один контейнер коштував три тисячі гривень. А після того, як ми зазнали збитків, не було змісту встановлювати нові, – каже заступник директора "Чернівціспецкомунтрансу" Наталія МИРОНЮК. – Школа повинна була займатися сортуванням сміття та його збуванням. Нашим завданням було лише встановлення контейнерів".
Ольга ГНІДАН
11-08-2009, 10:47
0
2 361