У Ботанічному саду буде науковий центр

у номері / суспільство
6 725
0
У Ботанічному саду буде науковий центр

Ботанічний сад Чернівецького національного університету переобладнають під науковий центр із проблем розмноження та вирощування рідкісних і зникаючих рослин регіону. Пізніше їх висаджуватимуть у природних місцях. На це з держбюджету виділять п’ять мільйонів гривень. Як повідомив на брифінгу заступник голови ОДА Борис БАГЛЕЙ, отримано перший транш – один мільйон гривень.
– Чернівці стануть четвертим містом в Україні, де планують організувати науковий центр із вирощування рідкісних та зникаючих рослин, – повідомила директор Ботанічного саду ЧНУ Марія ВИКЛЮК. – Крім нас, вони також будуть у Києві, Ялті та Донецьку. Сподіваємося, що п’яти мільйонів гривень вистачить. На території саду буде споруджено новий лабораторний корпус, для якого придбають найсучасніше обладнання. Також капітально відремонтують велику фондову оранжерею, у якій відведемо місце під вирощування рідкісних та зникаючих рослин.
Як розповіла Марія Іллівна, працівники саду вже почали готуватися до реконструкції: викопують та пересаджують деякі рослини, звільняють територію. Проте робота ускладнюється тим, що тут ростуть дуже великі екземпляри, які перевищують висоту 12-метрової оранжереї. Щоби зберегти їх, доведеться змінювати форму даху. "Одна з основних вимог до виконавців робіт – збереження рослин, які залишаться в оранжереї, – попередила директор саду. – Тому, крім будівельників, тут повинні працювати фахівці, які розумітимуть цінність того, що знаходитиметься у них під ногами. Ці люди повинні бути небайдужі до рідкісних рослин, адже на їхнє відродження необхідні роки. Основні роботи треба здійснити з квітня до жовтня, бо пізніше не можна – загинуть рослини".

З ІСТОРІЇ
Ботанічний сад Чернівецького національного університету – один із найстаріших в Україні. У вересні йому виповниться 132 роки. Перше дерево – тополя срібляста, яка збереглася досі. З 1940 року сад перейшов у розпорядження Чернівецького державного університету. Територія саду – 12 гектарів. Тут зібрано понад 3,5 тисячі рідкісних рослин із різних континентів.
Надія БУДНА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують