RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Утеплений фасад захищає дім від холоду, спеки і вологи

Утеплення фасаду будинку дозволяє зменшити втрати тепла до 50 відсотків.
Для теплоізоляції використовують як відомі технології (пінопласт, мінвата), так і новітні (полістирол, пінополіуретан (для ізоляції дахів), утеплювальні фарби і штукатурки тощо). За розрахунками фахівців, всі витрати окупляться впродовж п’яти-десяти років.
У департаменті житлово-комунального господарства міської ради розповіли, що в Чернівцях за різними проектами утеплено сім багатоповерхових будинків. Але цього року через брак фінансування всі програми згорнули. У Шевченківському районі міста утеплили чотири багатоповерхівки – мешканці створювали об’єднання співвласників і разом фінансували роботи.
– Повністю утеплити будинок за кошти мешканців дуже дорого. Але, на жаль, цього року державного фінансування проектів з утеплення фасадів не передбачено, – розповів Віктор РАЄЦЬКИЙ, заступник начальника управління житлового господарства Шевченківської райради міста. – Хоча люди цікавляться. Особливо це актуально для будинків на бульварі, Головній, Комарова, Південно-Кільцевій.
Переваги життя в утепленій панельці вже оцінили мешканці будинку на Південно-Кільцевій, 1Б. Його фасад теплоізолювали пінопластом 2007 року, мешканцям потрібно було забезпечити 15 відсотків вартості утеплення. Тоді для двокімнатної квартири це коштувало 2100 гривень, трикімнатної – три тисячі. Людям пообіцяли, що теплоізоляція прослужить 25 і більше років.
– Влітку в квартирах стало прохолодніше, будинок так не нагрівається, як раніше, – каже Марія УРСАКІ, голова об’єднання співвласників будинку. – А взимку дуже тепло. Зимували з відкритими балконами, бо на будинок подається централізоване тепло. На вході температура 70 градусів, а нам тепер достатньо і 60. Також у деяких квартирах стіни були покриті грибком, а тепер вологи немає. Люди задоволені.
Нині утеплити можна не тільки весь будинок, але й замовити теплоізоляцію індивідуально – для своєї квартири. Як наголошують фахівці, робити це повинні професіонали, адже неякісне утеплення може створити багато проблем.
– Панелька взагалі не тримає тепло, – вважає Сергій, майстер однієї з фірм, що займається утепленням. – Звісно, потрібно утеплювати, навіть якщо це тільки одна квартира. На сьогодні найпопулярніший і найдоступніший матеріал – пінопласт.
Проте в департаменті житлово-комунального господарства міськради не погоджуються з тим, що утеплення стіни однієї квартири ефективне.
– Ефективно, коли є комплексне утеплення будинку. А якщо поруч з утепленою холодні квартири, тепло "тікатиме" до сусідів, – зауважує Василь МАНЧУЛЕНКО, перший заступник директора департаменту. – Утеплення окремих квартир нині ніхто не контролює, хто що хоче, те й робить, зокрема і щодо архітектурного вигляду фасадів. Невідомо, які фірми цим займаються і хто несе за такі роботи відповідальність.
– Фрагментальне утеплення квартири неефективне, воно поступається суцільному щонайменше на 30 відсотків, – пояснює Олексій СОВАЖ, промисловий альпініст з 10-річним стажем. – Коли утеплюємо весь будинок, отримуємо коефіцієнт 50 відсотків, якщо окремо квартиру, ефект не досягає навіть 20. Сенс витрачати значні кошти заради 20 відсотків? Люди про це повинні знати.
Якщо живучи, наприклад, на п’ятому поверсі, ви вирішили все-таки теплоізолювати фасад своєї квартири, фахівець радить домовитися, щоби сусіди поверхом нижче і вище зробили те саме. У такому випадку на шостому поверсі буде тепла підлога, на четвертому – стеля. Ефект для трьох квартир буде дещо більшим.
Скільки коштує утеплення пінопластом
Якщо висотні роботи не потрібні, з риштуванням майстри беруть за роботу 40 гривень за квадратний метр. Разом із матеріалами, залежно від їхньої якості, 80-100 гривень.
Промальпіністи, якщо квартира, наприклад, на шостому поверсі, візьмуть за утеплення фасаду 120-150 за квадратний метр.
Якщо квартира однокімнатна і одна стіна, що потребує утеплення (приблизно 10 квадратів), це коштуватиме дешевше. На утеплення кутової квартири доведеться витратитися вдвічі більше
Варіанти утеплення
ПІНОПЛАСТ. На сьогодні – один із найпопулярніших матеріалів для утеплення, хоча екологічно чистим його не вважають. Матеріал має високі теплоізоляційні властивості. Його плити легкі, водонепроникні, стійкі до цвілі, бактерії та грибків.
Незахищений пінопласт руйнується впродовж трьох років, тому теплоізоляційні роботи повинні бути зроблені за всіма правилами, щоби захист матеріалу був суцільним.
– На мою думку, ця технологія недопустима при виконанні висотних робіт, коли фахівець висить на мотузці, – вважає Олексій Соваж. – Після того, як клеїться до фасаду пінопласт, зверху на нього наносять шар штукатурки, за технологією, не менше трьох сантиметрів. А коли людина висить на мотузці, то не може нанести такий шар штукатурки, це велика вага. Зараз популярно покривати пінопласт сіткою і тоненьким шаром шпаклівки. У такому разі технологія не витримана, і захисний шар легко пошкодити.

МІНЕРАЛЬНА ВАТА. Натуральний продукт, який отримують внаслідок розплавляння металургійних шлаків із додаванням базальтових порід. Має високі термоізоляційні властивості, стійка до хімічних пошкоджень, не цікавить гризунів, стійка до цвілі.
Майстри повинні працювати в захисному одязі. Вартість утеплення відчутно дорожча, ніж пінопластом. Мінвата боїться вологи.

СПІНЕНИЙ ПОЛІСТИРОЛ. Це монолітна універсальна плита, з високими тепло- і звукоізоляційними властивостями, стійка до загоряння і вологи. Проте не може довго протистояти ультрафіолетовим променям і в декілька разів дорожча, ніж пінопласт.

ТЕПЛОІЗОЛЮЮЧА ФАРБА. Використовується для тепло-, гідро-, звукоізоляції споруд. Її
можна наносити на будь-який матеріал, за винятком поліетилену. Матеріал не токсичний, не горить, стійкий до атмосферних впливів, плісняви.
Фахівці вважають, що міліметр такої фарби за теплопровідністю замінює п’ять сантиметрів пінопласту. Стіни при цьому дихають, отримуючи ефект термосу. Сама фарба дорога, але через те, що спрощується робота, метр квадратний такої теплоізоляції коштує приблизно 120 гривень.

ПЕРЕВАГИ
УТЕПЛЕНОГО БУДИНКУ:
взимку стіни не промерзають, значне скорочення витрат на опалення (30-50%)
прохолодніше влітку;
зникнуть пліснява, грибки на стінах;
додаткова звукоізоляція;
збільшується термін експлуатації споруди.
Марина КАРАСЬОВА
25-06-2009, 10:54
Коментарів 0 Переглядів 13 526

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



Друге пришестя … Блог Ярослава Волощука
Цю подію так очікували у світі, наче йшлося про друге пришестя Ісуса Христа
"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.