RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Швидку» з сиреною не пропускають ні водії, ні пішоходи

Від читачів часто лунають скарги про несвоєчасний виїзд за викликом бригад швидкої медичної допомоги. Кореспондент "МБ", аби простежити за роботою Чернівецької міської станції швидкої медичної допомоги, кілька годин відчергувала у місті з бригадою інтенсивної терапії.
Увімкнена сирена
не впливала на швидкість руху "швидкої"
У диспетчерській двоє жінок практично щохвилини фіксують виклики. Детально розпитують телефони, адреси та причини виклику. До "швидкої" чернівчани звертаються з будь-якого приводу – зуб заболів, пошкоджено палець, температура 37,5. Або просто двічі на день викликають, щоб отримати заспокійливе. Тож бригадам доводиться часом виїжджати, щоби просто перев’язати палець.
Нашій бригаді дістався виклик на вулицю Демократичну. На підстанції у Садгірському районі машина вже була на виїзді, тож довелося їхати через усе місто. Вже за дві хвилини ми виїхали зі станції. Нам дісталася "Газель", перероблена під санітарну машину. Увімкнена сирена практично не впливала на швидкість руху "швидкої". Таксист попереду не забажав навіть дати праворуч. Власне, на сирену майже ніхто з водіїв не реагував. Та що там водії. Пішоходи поволі переходили перед нами дорогу. Але нам ще пощастило, що не було заторів, а то би ще в них стояли 15-20 хвилин. Проїхавши центр, вимкнули сирену – все одно швидкість від того не змінилася. У "Газельці" гриміло і трясло так, що неможливо було витримати й здоровій людині. А ще нестерпна спека, і люк зовсім не допомагав. "Перевозити важкохворих у такому санітарному автомобілі – це покарання, ні тиск нормально поміряти, ні ін’єкцію зробити. Коли перевозимо вагітних, саджаємо їх на передні сидіння. Там хоч не так трясе", – діляться медпрацівники.
Дорогою лікар швидкої медичної допомоги Лариса ЗІНЧЕНКО розповідає, що за такої їзди може вийти з ладу сучасне дороге обладнання, яке вони неабияк цінують.
– Раніше ми могли лише мріяти про таке устаткування, – каже Лариса Яківна. – Тепер у нас є і сучасний електрокардіограф, що працює на батареях, і апарат "Горноспасатель" для штучної вентиляції легень, дефібрилятор (електрошок), вакуумний матрац, що здатний фіксувати все тіло.
Усе дороге обладнання знаходиться на саморобних лавках у залізних ящичках.
Під’їжджаючи до Садгори, шукаємо будинок. На щастя, цього разу труднощів не виникло.
На новобудовах нумерації майже немає
– Тут усе нормально, а в деяких районах міста нумерація просто шокує, – каже водій санітарної машини Мірча ТАЩУК. – У спальних районах нумерація така, що потрібно забути про логіку. На новобудовах нумерації взагалі немає, так само, як і на нещодавно збудованих приватних будинках. Та й ті номерні таблички, що були зроблені до 600-річчя міста, вандали на багатьох будинках понищили. Крім того, люди самовільно закладають проїзди між будинками бетонними плитами. Стільки дорогоцінного часу інколи витрачаємо.
Лікар із фельдшером, виходячи з машини, перемовляються: "Тільки б у квартирі не виявилося собаки". Пощастило. Бо часто бригадам "швидкої" доводиться відбиватися від домашніх улюбленців.
– Одного разу приїхали за викликом. Із дверей вибіг спочатку собака, а потім господарка, – каже фельдшер бригади інтенсивної терапії. – Бійцівський собака з гавканням накинувся на нас. Молода лікарка з переляку стрибнула мені на плечі і почала кричати. Я відбивався валізкою з медикаментами. Господарка ні собаку забирати не поспішала, ні вибачення не попросила. Така от у нас культура. Та це непоодинокий випадок, практично у кожного з нас на тілі є знаки від укусів чи то маленьких такс, чи бійцівський собак.
Бригада інтенсивної терапії перебувала у квартирі хворого в Садгорі 45 хвилин, намагалися зняти аритмію серця. Не вдалося, довелося транспортувати пацієнта до кардіоцентру.
Біля таблички "Паркування заборонене" стояли чотири іномарки
Дорогою до лікарні медики хвилюються, щоби вдалося під’їхати до входу. Зазвичай, незважаючи на таблички про заборону паркування, вхід закупорено машинами.
– Особливо ця проблема стосується в’їзду до обласної лікарні, – каже Лариса Яківна. – Вулиця Боярка завжди забита припаркованими машинами, заїхати до лікарні практично неможливо. Доводиться нести хворих на носилках. Хіба неможливо заборонити паркування на в’їздах спецмашин? Це стосується всіх заїздів до лікарень міста. Звичайні таблички "Паркування заборонене" не допомагають, а дорожніх знаків там так і не поставили.
Біля кардіоцентру й справді біля таблички припарковано чотири іномарки. Щастя, що біля самісіньких дверей не стали. Хворого оформили до центру.
Бригади "швидкої" зазначають, що у літню спеку завжди зростає кількість викликів через серцево-судинні захворювання, а ще зростає травматизм дітей, яких залишили самих на час літніх канікул.
– Станція удосконалила свою роботу нововведенням, яким ми вже певний час користуємося – автоматична інформаційна диспетчерська станція, – розповідає заступник головного лікаря з медичної роботи Чернівецької міської станції швидкої медичної допомоги Сергій ПАУШАК. – За допомогою автоматизації системи розмежовуємо терміновість виклику, контролюємо виїзд бригад та час їхнього перебування за викликом. За екстреним викликом бригада не має часу навіть на збори і біжить до санмашини. Наразі можна відзначити покращання роботи станції. Здійснивши аналіз роботи, ми дійшли висновку, що необхідно відкрити нову підстанцію у Ленківцях. Але потрібно знайти приміщення та отримати дозволи.
– На вулиці Боярка питання з проїздом для спецмашин вже вирішене, – говорить начальник відділу Державтоінспекції УМВС в області Ігор ДОГОЛІЧ. – На вказаній вулиці вже розставлені відповідні знаки про заборону паркування. Що ж до дотримання водіями заборонних знаків, то наші інспектори обов’язково контролюватимуть їхнє виконання.
Антоніна БАБЧУК
25-06-2009, 10:46
Коментарів 0 Переглядів 2 277

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



Друге пришестя … Блог Ярослава Волощука
Цю подію так очікували у світі, наче йшлося про друге пришестя Ісуса Христа
"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.