У Залізному порту на Херсонщині можна відпочити в пансіонаті з триразовим харчування за 60 гривень за добу, а номер люкс – з холодильником, телевізором і кондиціонером – пропонують за 100 гривень. Такими пропозиціями намагається заманити на відпочинок реклама в маршрутках. Побоюючись провалу сезону, бази відпочинку не поспішають підвищувати ціни, а в приватному секторі власники житла навіть знижують подобову оренду.
Чернівчанка Наталя, яка відпочивала з сім’єю в Залізному порту два роки тому, пригадує тодішні ціни. Наприклад, якщо тоді без зручностей у будинку в Залізному порту можна було оселитися за 30-35 гривень, тепер це можна зробити за 40.
– Ми жили в пансіонаті, був душ із гарячою та холодною водою на два номери, годували досхочу тричі на день, а головне – до пляжу треба було йти лише дві хвилини, – пригадує Наталя. – За добу ми платили 120 гривень з людини. У приватному секторі без умов можна було знайти житло й за 20 гривень, з душем на вулиці – 35-40, але добиратися до моря потрібно не менше півгодини. У Залізному порту пансіонати побудовані біля моря, а приватний сектор – далі. Тому приватний сектор не влаштував нас. Якщо сім’я їде на відпочинок із маленькою дитиною, витрачати щодня на дорогу до пляжу не менше півгодини – важко.
Олена ЛАВРОВА, менеджер чернівецької туристичної фірми розповідає, що цього року буковинців, охочих відпочити на Півдні України, не поменшало. Але цікавляться переважно економними варіантами. За добу з харчуванням буковинці здебільшого готові заплатити не більше 150-160 гривень.
– Не можу сказати, що бази відпочинку значно подорожчали порівняно з минулим роком. У середньому ціни підвищили на 10 гривень за добу, – каже Олена Лаврова. – Але традиційно з початку липня відпочинок на Півдні дещо дорожчає, а потім із середини липня – ще більше. Зараз мінімальна вартість проживання на базі відпочинку з харчуванням, наприклад, у Затоці – 85 гривень за добу, на південному березі Криму – 100 гривень.
За словами Тетяни, яка надає посередницькі послуги з подобової оренди житла в Криму, наразі прогнози щодо збільшення потоку туристів до Криму через подорожчання в гривнях закордонного відпочинку не виправдовуються. Більше того, цього літа через кризу почали здавати житло в оренду навіть люди, які раніше про такий заробіток не замислювалися. Тому якщо раніше в липні ціни на оренду стрибали на половину, то тепер не більше, ніж на 10-15 відсотків.
Марина КАРАСЬОВА
25-06-2009, 10:44
0
2 634