Мабуть, немає підлітка, який би не мріяв навчитися грати на гітарі.
Головне –
відчувати ритм
А навчитися грати на гітарі – це зовсім нескладно! Для цього не потрібно ідеальних музичних здібностей. Головне – добре відчувати ритм, стверджує керівник гуртка гри на гітарі Олена ДЮРІЧКО. За її словами, у музичних школах по класу гітари приймають уже з 8-10 років, але Олена Олександрівна радить не поспішати, добре обміркувати, чи справді ви цього хочете. Бо той, хто прийшов за власним бажанням і справді хоче грати, значно швидше навчиться, аніж підлітки, яких змусили записатися батьки. Оптимальний вік – 13-14 років, хоча вчитися ніколи не пізно. У цей час вже й пальці зміцніють. Спочатку вам буде трохи важко, болітимуть пальці, адже треба притискати струни. Але тут зарадять м’які нейлонові струни (замість залізних), які, до того ж, можна натягнути не дуже туго. Дівчатам доведеться пожертвувати манікюром: на лівій руці, яка притискає струни, нігті повинні бути обрізаними. Якщо вирішили записатися на уроки гітари, головне – протриматися перші два-три місяці. Бо спочатку вчать того, що зазвичай видається найнуднішим: нотну грамоту, гру на одній струні, потім на двох, на трьох… І вже з третього місяця починають вчити акорди! І тут вже немає меж досконалості. Адже загалом існує понад вісім тисяч акордів. Але для того, щоби продемонструвати свої вміння перед друзями на пікніку, вам вистачить і дванадцяти. На елементарне опанування гітари знадобиться не менше півроку.
Якісна гітара –
50 відсотків успіху
Якісний інструмент – 50 відсотків успіху, вважає Олена Дюрічко. Навряд чи у вас з’явиться бажання грати на старій гітарі із залізними струнами, які деренчать. Тож пані Олена радить купувати інструмент у спеціалізованих музичних магазинах. Можна зупинитися на звичайних заводських гітарах не ручної роботи (бо ручна робота – це надто дорого) класичної моделі з нейлоновими струнами за 600-700 гривень. Якісна гітара повинна бути легкою (вага – не більше 900 грамів), сухою, з рівним грифом, без тріщин по боках (тріщини – очевидна ознака браку), мати дзвінке, приємне звучання. Не варто купувати гітари, пофарбовані у крикливі кольори (оранжевий, салатовий тощо), бо їх зазвичай виготовляють з фанери, що спричинює погане звучання. Адже товщина деки якісної гітари – два-три міліметри. Для маленьких учнів можна придбати дві гітари – меншу та більшу.
Після серіалу "Ранетки" усі дівчата хочуть грати на гітарі
– Хтось мріє опанувати гру на гітарі для того, щоби співати пісні улюбленого гурту, хтось сам хоче створити гурт, інші можуть за допомогою гітари вигадувати мелодії, а комусь просто хочеться вразити своїм вмінням друзів та симпатій, – каже Олена Дюрічко. – Після серіалу "Ранетки" на уроки гітари почало записуватися багато дівчат. Але в будь-якому випадку гітара – це не лише модно, а й корисно. Адже вона розвиває відчуття ритму, а також тактильні відчуття (відчуття дотику), що позитивно впливає на роботу мозку.
Для самонавчання – спеціальні сайти та програми
Навчитися гри на гітарі можна й самому. Але це значно складніше, особливо якщо ви не знаєте нотної грамоти. Для цього є чимало спеціальної літератури, комп’ютерні програми (найпоширеніша програма – "Guitar Pro" – багатодоріжковий редактор гітарних табулятур і нотних партитур), безліч сайтів.
Де у Чернівцях можна записатися на уроки гітари:
музичні школи (навчання – протягом восьми років, оплата – 40 гривень на місяць);
Центральний палац культури (вісім-дев’ять занять на тиждень, вартість – 180 гривень на місяць).
Починав з однієї струни, а зараз дивує однокласниць
А ось 11-річний Володимир АНДРОНІК вчиться грати на гітарі менше року, проте за цей час чудово опанував інструмент! Він вправно грає складні мелодії і вже навіть виступав на шкільному вечорі з піснею Віктора Цоя, заслуживши похвали вчителів та однокласників (і, звісно ж, однокласниць).
– Мама каже, що той, хто грає на гітарі – душа компанії, – розповідає Володя. – От я й вирішив навчитися грати, щоби здобути увагу оточуючих. Починав з мелодії "В траве сидел кузнечик", яку грав на одній струні. Перші два місяці боліли пальці, але потім звик. Зате коли навчився грати, зателефонував дівчині, яка подобається, і по телефону зіграв і заспівав їй пісню! Гадаю, їй було приємно…
Галина МАРКІВ
4-06-2009, 11:24
0
14 765