Сонячний колектор не потребує ні газу, ні електроенергії. Встановити конструкцію можна як на сторічній хаті, так і для потреб квартири багатоповерхівки.
– Сонячні колектори у нас встановлювати вигідно, бо сонце є майже завжди, – розповів підприємець Дмитро АСТАШ. – Тим паче, колектор працює і за похмурої погоди. Його можна використовувати для підігрівання води або для опалення. Найкраще – взимку грітися, а влітку митися.
Нещодавно на виставці "Будівництво. Енергозбереження" у Чернівцях Дмитро Асташ представив модель вакуумного сонячного колектора, що з’явилася у нас півроку тому. На противагу звичним пласким прямокутникам, цей альтернативний пристрій складається з кількох десятків довгих скляних трубок (10-30 залежно від потреб), розташованих паралельно. Скло, як і в пласких батареях, витримує удари граду розміром 3,5 сантиметра.
Трубки вловлюють сонячну енергію і передають тепло теплоносію – антифризу. У свою чергу теплоносій через теплообмінник передає тепло воді у спеціальному резервуарі-накопичувачі. Тут вона і перебуває до моменту використання.
Сонячні колектори також можна під’єднати до додаткових джерел енергії (електрика, газ, тверде паливо) для ефективнішої роботи. Наприклад, взимку, вночі чи за похмурої погоди, у разі зниження температури води, її можна підігріти за допомогою традиційних джерел.
– Колектори не потребують прямого потрапляння сонячних променів. І хоча взимку вода прогрівається гірше, колектори працюють і за морозів до мінус 40 градусів, – пояснює Дмитро Асташ. – Встановити цю модель можна на дах, фасад, балкон, де завгодно.
Для великої трикімнатної квартири (до 100 квадратних метрів) потрібна конструкція, оснащена 30 трубками. Укомплектована система з трубками, стійкою, резервуаром для води тощо коштуватиме 3300-3400 доларів (плюс установка 10-15 відсотків).
Марина КАРАСЬОВА
ЕФЕКТ
Альтернативне джерело екологічно чистої і безкоштовної енергії.
Забезпечення гарячою водою для побутових потреб.
Повне або часткове опалення приміщення.
Заощадження сімейних коштів.
ТИПИ СОНЯЧНИХ КОЛЕКТОРІВ
Плаский колектор. Найпоширеніший вид сонячних колекторів, що встановлюють переважно на дахах будинків. Простий і надійний вид конструкції.
Вакуумний колектор. Має трубчасту систему ізоляції. Такий колектор проводить значно більше тепла, ніж плаский.
Вакуумний колектор може працювати за температури до мінус 45 градусів
СПОСОБИ МОНТАЖУ:
під нахилом (на дах із будь-яким кутом нахилу покрівлі);
горизонтальний (на плаский дах);
вільне розташування (сонячний колектор з опорною конструкцією).
28-05-2009, 10:42
0
2 453