Спеціальна сітка на вікні чи дверях допоможе забути про проблеми з мухами й комарами.
Москітні сітки здебільшого виготовляють з матеріалу, колір і розмір комірок якого дають ефект "невидимого захисту": при непроникності для всіх комах вона не створює бар’єру для доступу свіжого повітря і забезпечує нормальну видимість.
Москітна сітка має вигляд рамки з алюмінієвого профілю з натягнутим сіточним полотном, який з’єднаний в єдину конструкцію кутниками. Така рамка з сіткою може або нерухомо кріпитися із зовнішнього боку вікна (при цьому саме вікно легко відчинити чи помити, а рамка залишається на вікні з весни до осені). Інший шлях – встановити рамку на петлі, обладнати її магнітами – і тоді її можна відчиняти, як звичайну стулку вікна. Деякі виробники пропонують також рулонні та розсувні конструкції сіток.
– Москітні сітки можна встановити і на металопластикові вікна й двері, і на дерев’яні, – розповів Андрій, менеджер однієї з фірм. – Їх сьогодні часто замовляють у комплекті з новими вікнами. При цьому бажано встановити сітку не лише на одне вікно, а на кілька, щоби можна було робити протяг і провітрювати квартиру.
Ціна сітки залежить від розміру віконного отвору та типу кріплення (на рухомій рамці – дорожчі). Так, сітка на віконний отвір розміром 1,5 на 0,7 метра коштує 100-120 гривень.
Москітні сітки встановлюють і в міських квартирах, на балконах, терасах, і в заміських будинках. На обладнання сіткою одного вікна необхідно витратити, за словами фахівців, хвилин 15. Щоправда, пропонують москітні сітки лише деякі виробники вікон. (Н. Макушинська)
ДОГЛЯД
Зважаючи на забруднення, але не менш як двічі на рік мити її м’якою губкою з мильним розчином. У такому разі вдасться значно продовжити термін служби москітної сітки.
Сітка захистить від:
літаючих комах;
від пуху та пилу;
від потрапляння в приміщення сторонніх предметів (наприклад, цигаркових недопалків із верхніх поверхів);
від падіння з вікна домашніх тварин і предметів;
частково – від крапель дощу.
28-05-2009, 10:40
0
4 400