– У камері схову одного із супермаркетів залишила речі, як того вимагають у магазині, а коли повернулася з покупками, сумки на місці не виявилося, – розповідає чернівчанка Наталя. – Звернулася зі скаргою до адміністрації, але все, чим мені допомогли – це повідомили, що адміністрація відповідальності за збереження речей не несе. У сумці, яку вкрали, був мобільний телефон, деякі документи, але жодні претензії на службу охорони не вплинули. У торгових залах скрізь є відеокамери і стоять охоронці, а ось із камер схову, виходить, можна легко викрадати речі.
У супермаркеті, куди ми звернулися, нам теж повідомили, що відповідальності за збереження речей адміністрація не несе і порадили не залишати тут цінні речі.
– У наших супермаркетах біля кожної камери схову висить оголошення про те, що за речі адміністрація відповідальності не несе, – каже заступник директора торгової мережі В’ячеслав КРАВЕЦЬ. – Якщо у людини вкрали речі, вона повинна викликати міліцію, допомогти може служба охорони. Але у нас немає змоги окремо поставити людину біля камер схову. Тому порадив би покупцям не залишати цінні речі у комірках. У такому разі можна поговорити з охоронцем і взяти речі із собою до торгового залу. Щодо захищеності комірок, то кожна має окремий замок і виламати його фізично неможливо.
– У правилах торгівлі не передбачено взаємодію покупця і адміністрації магазину щодо збереження речей, – пояснила виконувач обов’язків начальника обласного управління у справах захисту прав споживачів Надія КУТИНІНА. – Хоча камери схову знаходяться у приміщенні магазину, і адміністрація повинна була б на це зважати, але законних підстав для цього немає. Тим паче, що покупця попереджають повідомленнями про відсутність відповідальності за їхні речі. Тому єдине, що можу порадити, не залишати цінні речі.
Таку ж пораду дає і адвокат Максим КОСОВСЬКИЙ. А ще каже, що до суду на адміністрацію супермаркету можна подати у разі крадіжки речей із камери схову, але виграти його практично нереально. (Л. Осадчук)
14-05-2009, 11:57
0
3 162