RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Навіть крихітний балкон можна перетворити на квітучий оазис, який вирізнятиме вашу оселю на фоні сірих міських фасадів.
Зробити квітник нескладно. "Найпростіший спосіб – купити готові розквітлі рослини в ящику чи підвісному горщику, – радить Надія, продавець-консультант квіткового магазину, що на проспекті Незалежності. – Найпопулярніші зараз сульфінії – вони бувають різних кольорів, але я раджу купувати фіолетові. Квіти цього кольору найвитриваліші і найпахучіші. Вони цвітуть аж до морозів. Між сульфініями добре посадити лобелію, яка звисатиме донизу".
У квіткових крамничках і на ринках можна придбати розсаду фіалки, незабудки, маргаритки, петунії тощо. Вартість – від 10 гривень за маленький кущ та до 50-ти за великий горщик уже розквітлих рослин. Готовий ящик із кількома видами квітів продають за 150 гривень. Деякі рослини, скажімо, чорнобривці, ще не пізно висіяти у горщик із насіння.
– Якщо балкон засклений, рослини на ньому можуть квітнути цілий рік, – розповіла біолог Тетяна АНДРУСЯК. – Із осені в ящики висаджують цибулинні рослини – гіацинти, іриси, спараксис, гладіолуси низькорослих сортів. Цвісти вони розпочнуть ще в лютому. Коли відцвітуть, цибулини виймають і саджають рослини з насіння чи розсади.
Насіння купувати вигідніше – і дешевше, і більший вибір сортів квітів. Із розсади варто вирощувати дворічні рослини, скажімо, фіалки.
На балконі дуже добре почуваються кімнатні троянди. Також тут можна вирощувати їстівні рослини: пряні трави (шавлію, розмарин, крес-салат, базилік, м’яту, лаванду), бамію або їстівний гібіскус (гарна витка рослина з їстівними плодами).

КОНКУРС
Найквітучіший балкон
Ви любите квіти, а ваш балкон нагадує справжній квітник? Чи, можливо, хтось із ваших сусідів перетворив балкон на оазис або заквітчаний балкон ви побачили на одній із вулиць? Тоді розкажіть про це у "МБ", поділіться досвідом догляду за рослинами та створенням власних квіткових композицій на балконах. Ми обов’язково надрукуємо розповідь про міських квітникарів. А ті, у кого балкон виявиться найквітучішим, отримають призи.
Приносьте до редакції "МБ" фото (вул. Головна, 205) чи телефонуйте за номером 58-94-55.

Саджаємо рослини: крок за кроком
Сплануйте розташування зелених насаджень. На підлозі можна розмістити ящики з найбільшими і важкими рослинами, які створюють пишні кущі, а також високі рослини з неміцними стеблами, які непридатні для верхніх ящиків. Якщо уздовж огорожі балкона закріпити неширокі полички, то на них можна розташувати багатоповерховий садок. На верхній поличці розмістіть рослини, що потребують великої кількості сонячного проміння, а внизу – тіньовитривалі культури. Підвісні горщики, кашпо можна підвісити до стелі чи на укріплених у фасадних стінах кронштейнах. Зовнішні ящики добре підійдуть для посадки ампельних (що звисають) і ароматних квітів.

Підготуйте ємності для висаджування (пластикові і дерев’яні ящики, горщики і діжі, підвісні кашпо, декоративні плетені кошики). У всіх ємностях обов’язкова наявність отворів для стікання води. Якщо на балконі передбачається вирощування витких рослин, для них заздалегідь готують і натягують велику дротяну сітку або сітку з міцного шпагату, щоби виткі пагони густо її заплели.

Ящики наповнюють землесумішшю. Можна також використати просту садову або городню землю (верхній шар щороку треба замінювати). На дно обов’язково насипають шар дренажу на три-чотири сантиметри, а потім вже заповнюють землею. При цьому бажано не досипати до верху два-три сантиметри, аби під час поливання вода не переливалася через краї.

Висаджують готові саджанці або сіють насіння в горщики. Низенькі або звисаючі рослини висаджують по зовнішньому краю ящика, більш високі – ближче до внутрішнього.

Творці квітників діляться досвідом
Iз бегонією потрібно розмовляти
Напівкруглий балкон мешканки будинку, що на вулиці О. Кобилянської, Паші ГІРЛИ вабить око зеленню і яскраво-червоними квітами. Чернівчанка переконана, що для гарного росту квітам потрібні не лише добрива і полив, а й щоденна увага і... спілкування із господинею. "Поки що немає чим похвалитися – зараз ще не сезон, приходьте восени, – каже квітникарка-аматорка. – Щоби квіти гарно росли і цвіли, треба не лише постійно доглядати за ними, а й любити їх. Щоранку виходжу на балкон та у двір, розмовляю з рослинами, а вони у відповідь горнуться до мене".

Від вітру троянди захищені склом
Чернівчанка Тетяна створила квітник на заскленому балконі восьмого поверху дев’ятиповерхівки. "Тут сильний вітер, тому ящик для квітів поставила всередині на балконі. Гіацинти і нарциси у ньому вже відцвіли, коли засохне листя, посаджу виткий кольоровий горошок, капелюшки, вербену. Також на літо виношу на балкон кімнатні троянди, кактуси, олеандр та інші вазони. Купила декілька книжок про догляд за рослинами. Балкон перетворився на найкраще місце для відпочинку в квартирі. Майже цілий рік тут щось цвіте"

Моду на квіти привозять заробітчани
Балкон пенсіонерки Леоніди Казимирівни на четвертому поверсі багатоповерхівки влітку потопає в квітах. Зовні він увесь обвішаний горщиками. А на підлозі тут виставлено екзотичні високі рослини та підростає розсада чорнобривців. "Моя дочка з-за кордону привезла порядок такий, що балкон повинен бути в квітах, – розповіла Леоніда Казимирівна. – Ящики, горщики, землю мені купила. Ціле літо тут усе цвіте. На зиму забираємо горщики до хати, обстригаємо, змінюємо землю, а навесні вони пускають нові пагони.

Догляд
Поливайте добривами і лікуйте від хвороб
Частота поливання залежить від виду рослин, структури грунту, орієнтації балкона та погоди. "Якщо жарка погода, а горщик у квітів невеликий, земля швидко пересихатиме, тому поливати потрібно тричі на день, – радить продавець-консультант Надія.
– Є спеціальне добриво для квітучих рослин. Чайну ложку добрив розводять у десяти літрах води для поливання". Також, за словами фахівця, важливо зривати квіти, які відцвіли, та сухі листочки.
Корисним буде обприскування з пульверизатора рано-вранці й увечері. Головне, аби мокрі рослини не піддавалися інтенсивному сонячному освітленню, бо на листі з’являться плями від опіків.
Рослини слід регулярно оглядати, чи не з’явилися на них шкідники або хвороби. Деяких шкідників можна позбутися без отрути, деякі, такі як павутинний кліщ, зникають лише після обприскування інсектицидами.
Важливо під час придбання розсади уважно дивитися, чи немає на рослинах підозрілих плям або комах, павутиння під листям. Інакше нові рослини можуть заразити інші квіти у домі. Саме тому в магазині потрібно обирати гарні та сильні рослини і відмовитися від купівлі слабкої прив’ялої розсади.
Надія МАКУШИНСЬКА, Ігор ДОВГАНЬ
14-05-2009, 11:06
Коментарів 0 Переглядів 16 711

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



Друге пришестя … Блог Ярослава Волощука
Цю подію так очікували у світі, наче йшлося про друге пришестя Ісуса Христа
"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.