Його називають художником, який малював за допомогою сонця. Ізраїльський живописець, графік та наукоцеь Пауль Конрад Геніх є відомим автором інсталяцій "робот-картин" на відполірованих пластинах. Вони відбивають світло на поверхні стіни, змінюючи зображення впродовж дня та року.
– Художник народився у Чернівцях у родині Сіхровських, вихідців з Австро-Угорщини, – пише у книзі "Таланти Чернівців" мистецтвознавець Тетяна ДУГАЄВА. – Його батько був лікарем. Пауль навчався у графічній школі та Академії мистецтв у Відні, Флоренції та Парижі. У його творчому доробку – серії графічних творів та олійного живопису. Твори Пауля Конрада легко можна було впізнати за гармонійністю кольорової гами.
Однак у сучасному світовому мистецтві митець відомий як новатор, який вирішував проблему формоутворювальної ролі світла у кінетичному мистецтві. Пауль Конрад був професором Ізраїльського інституту технології на архітектурному факультеті, де займався експериментальним мистецтвом та художніми технологічними розробками. Темою його наукової діяльності 1960-1980-их років були дослідження у галузі зображення за допомогою денного світла від сонячних променів. Він є автором великої кількості технологічних публікацій у наукових журналалах та книгах. В Ізраїлі у місті Хайфа існує ПеКА Галерея експериментального мистецтва та архітектури. Вона носить ім’я Пауля Конрада Геніга. Коли згадують ім’я видатного вченого, в уяві відразу постають "робот-картини", які змінюють зображеня впродовж дня.
14-05-2009, 10:59
0
1 938