Якщо ви плануєте замінити вікна, демонтаж старих і монтаж нових вікон фірми включають до загальної вартості послуг. А ось заробляти понищені укоси – справа господарів.
Штукатурка – найпоширеніша
Буквально півроку тому добряче треба було побігати, щоби знайти майстра, який візьметься виключно за укоси – обсяг маленький і відповідно оплата невелика.
Тепер все змінилося, серед численних оголошень майстрів є й такі: "Майстер віконних та дверних укосів шукає роботу". Зателефонувавши за кількома номерами, ми переконалися, що майстри готові приступити до заробляння укосів просто зараз.
– Вам потрібно купити п’ять кілограмів гіпсу, стільки ж цементу і пісок, – розповів один із майстрів. – Скільки матеріалів піде, залежить від того, в якому стані укоси. Робота коштує 25 гривень за погонний метр.
Поштукатурені укоси – найрозповсюдженіші. Насамперед через відносну дешевизну і хороший естетичний вигляд. Такий спосіб обробки підійде і для внутрішніх, і для зовнішніх укосів.
Для цього спочатку наносять цементний розчин, важливо, щоби кут всюди був однаковий. Після висихання розчину поверхню можна шліфувати і закріпити штукатурний шар шпаклівкою. Зовні укоси білять або покривають водонепроникною фарбою, а всередині оздоблюють залежно від дизайну.
Поява дрібних тріщин на поштукатуреній поверхні – цілком звичайне явище. Вони можуть з’являтися з різних причин, наприклад, через усадку розчину, різкі перепади температури повітря, неякісні матеріали тощо.
Крім того, поштукатурені укоси мають погану теплоізоляцію і недовговічні.
Пластик – дорогий
Пластикові укоси – досить новий спосіб обробки вікон. Їхня перевага в тому, що пластик швидко монтується, його не потрібно фарбувати. Такі укоси легко миються і довго служать.
Найголовніший недолік таких укосів – висока вартість. Коштуватимуть вони приблизно чверть вартості самого вікна. Наприклад, укіс з дешевого пластику на одне вікно обійдеться приблизно у 20 євро плюс монтажна робота. Причому дешеві матеріали саме так і виглядатимуть. Про натуральну естетику тут не йдеться.
Більшість фірм, що встановлюють металопластикові вікна в Чернівцях, пропонують до комплекту і пластикове підвіконня, а укоси знайти складно.
Гіпсокартон – непопулярний
Укоси, які зроблені за допомогою гіпсокартону, не дуже популярні насамперед через складність монтажу. Переважно до такого способу вдаються, якщо стіни також із гіпсокартону і їх ще не оздобили.
Гіпсокартон має хороші теплоізоляційні властивості, але не вологостійкий. Періодично укоси доведеться ремонтувати та фарбувати.
Якщо не заробити укоси:
Необроблена поверхня укосів із вулиці постійно руйнуватиметься під дією сонця, снігу, дощу тощо.
Найдорожчі вікна виглядатимуть погано, якщо укоси зроблено неякісно. Крім того, як стверджують фахівці, термін служби самого вікна зменшується.
Волога та холод матимуть доступ до помешкання. І тоді навіщо взагалі замінювати вікна?
Марина КАРАСЬОВА
14-05-2009, 10:48
0
2 179