Догляд за домашнім улюбленцем не обмежується лише годуванням, прогулянками чи прибиранням за ним. Не слід забувати і про такий важливий момент, як щеплення. У привитої тварини значно менше шансів захворіти. Крім того, якщо вас або ваших гостей покусав непривитий від сказу собака, клопотів із уколами не оберетеся. Тому ветеринари наполягають на щепленнях. Подаємо графік щеплень від інфекційних захворювань, якого радить дотримуватися ветеринарний лікар приватної ветлікарні Валерій БІЛИК.
Поради
За 10 днів до першого щеплення собаки потрібно вивести глистів, інакше вони утворять свої токсини, які вбивають вакцину. Проти глистів є таблетки "Азінокс", але ветеринар Валерій Білик радить робити уколи препаратом "Івермек". Вони – від глистів, корости, бліх. Препарат потрібно колоти постійно через кожні три місяці, але до основних вакцинацій. Ціна однієї ампули – до 10 гривень.
Якщо ваш собака не сидить постійно у вольєрі, а гуляє подвір’ям, препарат "Мультикан-8" (дивіться у таблиці) варто колоти не лише до 5-6-річного віку, а й протягом усього життя. Адже цей препарат – проти сказу, і якщо привитий собака когось вкусить, буде менше клопоту із лікуванням.
Також і собакам, і кішкам варто робити профілактичне щеплення проти мікроспорії (грибка, який викликає інфекційні захворювання шкіри) препаратом "Вакдерм". Його слід колоти через два тижні після другого щеплення, а потім щороку, але після основних щеплень. Ціна – 20 гривень.
Прививають лише здорових тварин. Хворій вакцинацію робити не можна.
Під час щеплень домашньому улюбленцеві протягом двох тижнів не можна контактувати з іншими тваринами.
Не можна щепити вагітних
тварин.
Не варто щепити самому – краще довірити цю справу ветеринарові.
Галина МАРКІВ