Де цивілізовано посидіти біля мангалу?
– Відпочити чернівчани можуть на тих об’єктах туристичної інфраструктури, що і торік, – каже Петро БРИЖАК, начальник управління культури та туризму Чернівецької ОДА. – Йдеться про туристичні комплекси, що розташовані приблизно в 100-кілометровій зоні: "Аква-плюс", "Мигово", "Сонячна долина", Валя Кузьмина з його інфраструктурою. З’явилися цікаві напрямки на Кіцманщині, зокрема кінноспортивний комплекс, комплекс "Під липами". Крім того, інвестори почали вкладати кошти в розбудову озера на 60 га, що знаходиться в селі Бояни.
У більшості туристичних комплексів неподалік Чернівців альтанки здають в оренду разом із
мангалами (коштуватиме це від 70 до 150 грн). Наприклад, у "Сонячній долині" та "Цецино" відпочивальникам надають і дрова, а в "Аква-плюс" дрова потрібно привозити з собою, можна також їх зібрати в лісі або купити в комплексі деревне вугілля. На Цецино можна орендувати також столик із мангалом і дровами в лісі за 50 гривень.
Побільшає, за словами фахівця, також облаштованих альтанок у буковинських лісах. Їх встановлює управління лісового господарства для чернівчан, які виїжджають за місто власним авто.
У Чернівцях спеціально відведених для смаження шашликів місць ні в парках, ні на березі Пруту немає, однак відпочивальників це не зупиняє.
ЯКЩО З ВАМИ ДІТИ
Дитячі майданчики з гойдалками та гірками обладнано біля "Смерекової хати" у Валя Кузьмина та в "Сонячній долині". На базі відпочинку в Боянах також можна показати дітям зоопарк. Тут є косулі, віслюки, кабани, верблюди, можна покатати малечу на поні. У комплексах "Цецино" та "Аква-плюс" майданчиків для малечі немає.
Школярам корисно прогулятися у Валя Кузьмина. Досвідчений турист Валерій ПАВЛЕНКО каже, що дуже пізнавальною буде подорож до старого австрійського кордону з дотами й окопами. Або можна організувати прогулянку до дуба, якому більше 500 років. На Цецино маршрут до мінерального джерела на горі Спаська також доступний навіть дітям.
ЧИМ ДОЇХАТИ?
У туркомплексах авто можна залишити на стоянці, що охороняється. Заїзд у "Сонячну долину" легковим авто коштуватиме 10 гривень, бусом – 20. На "Цецино" стоянка безкоштовна, а на "Аква-плюс" плата залежить від мети і часу приїзду.
Якщо зі своїм транспортом не склалося, найпростіше дістатися "Цецино" маршрутним автобусом №4, який у вихідні під’їжджає до самого ресторану, а в будні доведеться пройти приблизно 150 метрів. Таксі обійдеться у 20-25 гривень. У відпочинковій базі в Боянах, якщо потрібно, можуть запропонувати власний автобус. Таксі до "Сонячної долини" коштуватиме приблизно 80 гривень.
До Кам’яної, як і до Валя Кузьмина, теж нескладно дістатися обласними автобусами. А таксі коштуватиме відповідно 35-40 гривень та 50-60 гривень. (М. Карасьова)
Дачі біля річки чи лісу здаються на вихідні
Орендувати для пікніка дачу – ідеальний варіант для сімей із дітьми, охочих залишитися на ніч і для шанувальників більш комфортного відпочинку. У мальовничих районах на Цецино чи Кемпінгу у вихідні можна винайняти дачну ділянку з будиночком за 50-150 гривень.
– Уже сім років здаю свою дачу на вихідні з травня до вересня міським сім’ям, – розповів 75-річний Василь Миколайович. – Знаходиться вона на Кемпінгу біля самого Пруту. Спочатку до мене звернувся мій знайомий і попросив здати дачу на суботу й неділю для компанії, яка відзначала день народження. Трохи сумнівався – побоювався, що п’яні хлопці можуть спалити мій будиночок. Але заплатили 50 гривень, я погодився. Пізніше почали проситися сім’ями, навіть із маленькими дітьми. Деякі приїжджають у п’ятницю після обіду, а повертаються у понеділок вранці. Одна сім’я, де є троє дітей, вже два роки проводить свою відпустку на моїй дачі. За два тижні платять мені 500 гривень. Це майже моя місячна пенсія.
Здає свою дачу, яка знаходиться на Цецино, також 64-річна Анна Іллівна. За два дні бере сто гривень. "За ці гроші зробили з чоловіком косметичний ремонт у будиночку, перекрили дах. Один знайомий, який часто приїжджає на дачу з компанією, привіз ще в досить хорошому стані два дивани і розкладне крісло. Отож є де спати, – каже жінка. – Для відпочивальників ми спеціально саджаємо на грядках цибулю, часник, зелень, кукурудзу".
Інша власниця дачі, якій ми зателефонували за оголошенням про продаж дачі, погодилася здати нам її на вихідні за 150 гривень. Але попросила негайно заплатити завдаток – половину суми. (Н. Будна)
Нудьгувати не дозволять м’яч і ракетки
Щоби не перетворювати посиденьки на природі на традиційне застілля, не забудьте про активні розваги.
– Для гри у волейбол раджу купувати шкіряні прошиті м’ячі, вони надійніші і навіть якщо впадуть у воду, не так швидко нищаться, – розповідає Євген, продавець-консультант магазину спортивних товарів. – Їхня ціна – від 70 гривень. Волейбольна сітка, яку можна натягнути між деревами, коштує 120 гривень. М’яч для футболу з пресованої шкіри коштує від 70 до 90 гривень. Ракетки для бадмінтону вартують 60-70 гривень. Вони продаються у комплекті з трьома воланчиками. Часто для виїзду на природу беруть літаючі тарілки, які коштують від 5 до 20 гривень. А ще на вулиці зручно пограти у дартс ( від 25 до 45 гривень).
Щоби чимось зайняти дітей, фахівець радить прихопити з собою скакалку чи обруч (до 20 грн). Йдете купатися в озері і хвилюєтеся за безпеку малюка? Посадіть його у надувний басейн, налийте туди трохи води, і дитина з радістю там хлюпатиметься. Такі басейни навіть не потрібно накачувати, вони бувають різної форми і вартують 65 гривень.
Якщо ж ви хочете спокійно полежати, у нагоді стане гамак (для дітей – 70 гривень, для дорослих – від 150 гривень). Ціна шезлонгів – від 300 до 1250 гривень.
Чимало активних і навіть екстремальних розваг пропонують і відпочинкові комплекси. У "Сонячній долині" і "Цецино" можна покататися на квадрациклах (35 і 50 грн за 10 хвилин). У "Сонячній долині" також можна постріляти на пейнтбольному полі, оренда спорядження і 100 кульок обійдеться приблизно в 90 гривень. За оренду поля для міні-футболу чи великого тенісу в Боянах теж доведеться заплатити (100 та 60 гривень за годину). В "Аква-плюс" футбольним та волейбольним полями можна скористатися безкоштовно. Невдовзі тут можна буде і покататися на катамарані чи човні.
Смаження шашликів можна також поєднати з невеликим походом. За словами Валерія ПАВЛЕНКА, президента обласного спортивно-туристського клубу "Veslo", доступні маршрути у вихідні дні є на Цецино і Валя Кузьмина. Тут можна гуляти без спеціального спорядження, а охочі схуднути за день можуть скинути кілограм-два.
Покататися на конях коштуватиме від 60 гривень за годину і дорожче. Це можна зробити в клубі верхової їзди "Троя" в селі Реваківці, в "Цецино" або "Сонячній долині". (Г. Марків, М. Карасьова)
Половити коропів можна за 50 гривень
Відпочити на природі з користю дозволить риболовля. Є справжні фанати, які бувають на водоймах кожного вихідного дня. Але більшість рибалок закидають вудочки, виїжджаючи на водойму родиною чи компанією.
Нині риба нереститься, тож рибалити дозволяють лише в певних місцях. Скажімо, на Пруті дозволеною ділянкою є річка в межах міста. Ось тільки риболовля на стрімкій гірській річці є досить складною і подобається далеко не всім.
Власники чи орендарі багатьох ставків неподалік Чернівців дозволяють рибалити за плату (у середньому – 50 гривень за день). На деяких ставках можна купатися (сезон купання повинен розпочатися наприкінці травня). (І. Довгань)
НАЙПОПУЛЯРНІШІ МІСЦЯ РИБОЛОВЛІ:
Комплекс "Рутка", с. Годилів Сторожинецького району;
"Аква-плюс", с. Кам’яна Сторожинецького району;
с. Магала Новоселицького району;
с. Рідківці Новоселицького району;
с. Луковиця Герцаївського району (озеро УТМР);
с. Тарашани Глибоцького району.
7-05-2009, 10:40
0
9 616