Виїжджаючи на заробітки за кордон, жінки та чоловіки зазвичай не замислюються над тим, що можуть втратити свою сім’ю. Часто кількарічна відсутність закінчується розлученням. Зберегти хороші стосунки вдається одиницям.
Чоловік 32-річної Олени вже чотири роки перебуває на заробітках у Португалії. Жінка стверджує, що, незважаючи на відстань, їм вдалося зберегти сім’ю. "Ми одразу ж про все домовилися: якого дня він телефонуватиме мені, якого я – йому, коли і через кого передаватиме листи та посилки, – розповіла Олена. – І досі чітко дотримуємося цього графіка. Ми також пообіцяли одне одному, що не будемо зраджувати. А якщо таке трапиться, то одразу ж чесно розкажемо про це. Вірю своєму чоловікові. Олег постійно цікавиться, як ми живемо з восьмирічним сином, чи потрібна допомога. Він довго розмовляє із Сашком, розпитує про його навчання в школі, спортивні успіхи. Щоразу чоловік зізнається мені в коханні, запевняє, що дуже сумує за нами. Усе, що робимо із сином, фотографуємо і надсилаємо знімки Олегові, а він нам – свої. Я з нетерпінням чекаю його повернення і сподіваюся, що нам вдасться зберегти нашу сім’ю, бо іншого чоловіка в своєму житті не хочу".
А от історія 45-річної Тетяни сумна. Доки вона заробляла в Італії гроші на ремонт квартири, машину та навчання двох доньок, її чоловік, з яким прожила 15 років, привів додому іншу жінку. "Про це мені повідомила моя мама, до якої Юра відправив дітей, бо вони, виявляється, дратували його нову дружину, – з гіркотою повідала жінка, яка приїхала до Чернівців, щоби розлучитися з чоловіком і поділити майно. – Коли зателефонувала до Юри, він навіть не захотів зі мною розмовляти. Кожну копійку берегла та відсилала додому. Спочатку відпрацьовувала гроші, які позичила на поїздку. Потім заробляла на ремонт квартири, навчання дітей. Юра захотів купити машину – знову складала. І ось результат: чоловік забрав все – і квартиру, і машину, ще й рідних дітей вигнав на вулицю. Тепер доведеться судитися".
КОМЕНТАР
Альона ГОЛОВІНА, практикуючий психолог:
– Якщо ви вирішили їхати на заробітки за кордон, перед поїздкою слід усвідомити можливу ціну, яку доведеться заплатити. Це може бути розлучення вашої сім’ї, хворі батьки, за якими не буде кому доглядати, діти, які перетворяться на "користувачів грошових банкоматів" тощо. Тому:
остаточне рішення необхідно приймати всією родиною, проведіть своєрідне засідання сімейної ради, домовтеся про те, як тепер житимете;
ще один момент: будьте уважними й чуйними до того, на кого залишаєте своїх дітей;
перебуваючи на заробітках, намагайтеся постійно підтримувати зв’язок із рідними;
значні труднощі можуть очікувати на вас й після приїзду додому. Тому не намагайтеся повернути "старі добрі часи", які були до поїздки. Спробуйте спочатку придивитися до нової сімейної ситуації, зробити певні висновки. Дайте близьким людям можливість відновити теплі почуття до вас.
Надія БУДНА
7-05-2009, 10:24
0
1 993