Заповідник "Хотинська фортеця" першого травня відкрив туристичний сезон. Цього року вперше туристи побачили не лише саму фортецю, але й незвичних персонажів: шотландських лучників, команду Робіна Гуда, лицарів Камелоту, українських козаків…
Біля пам’ятника гетьману Петрові Сагайдачному обласна і місцева влада офіційно відкрили сезон, запаливши велику ватру.
– Цей захід ми проводимо вперше і сподіваємося, що він стане традиційним, – розповів Петро БРИЖАК, начальник управління культури і туризму ОДА. – Щороку першого травня хочемо розпочинати туристичний сезон саме з Хотинської фортеці.
Через те, що подібне свято відбувалося вперше, не обійшлося без накладок. Крім того, на території Хотинської фортеці через брак туристичної інфраструктури туристам досі немає де витрачати гроші. Навіть пообідати більшість гостей свята змушена була вирушати до міста.
Нинішнього року цікавість туристів до внутрішнього туризму зросла, зізналися представники турфірм, що презентували себе в заповіднику.
– Більше людей почали відпочивати в Україні, це вже відчувається, – розповів Валерій ПАВЛЕНКО, президент обласного спортивно-туристського клубу "Весло". – Причому відпочинком на Буковині цікавляться не тільки буковинці і мешканці інших областей, але й туристи з країн ближнього зарубіжжя. Карпатами можна ходити дуже багато. Маршрути, які були за радянських часів, сьогодні відновлюються. З’являються цікаві місця. Або, наприклад, сплави Дністром. Протягом маршруту зустрічаються стільки пам’яток історії, природи та архітектури, стільки не має жодна ріка Європи.
Чимало глядачів зібрали спортсмени-екстремали, які штурмували неприступні стіни на мотузках і ними ж переправлялися через урвище.
У самій фортеці показові лицарські турніри з середньовічними танцями при дворі короля Артура демонстрував клуб історичного фехтування, а неподалік відбувався перший Всеукраїнський турнір лучників "Срібна стріла".
Андрій КУЗНЄЦОВ із київського клубу "Сицилія" розповів, що їхня команда втілила образ шотландців, оскільки це видовищно. "До Хотина приїхали люди, яким подобається стріляти і виконувати рольові ігри", – зауважує Андрій.
Більшість учасників турніру змагалися у традиційній європейській стрільбі з лука. І тим незвичнішими виглядали показові виступи команди японських лучників. Все – від одягу, лука до власне процесу пострілу насичено особливою церемоніальністю. Доки японський стрілець випустить одну стрілу, англійський – п’ять.
– Кюдо – найдовший лук у світі – 2,21 метра, асиметричний – нижня частина одна третя довжини, – розповіла Катерина ТАРАСЕНКО, представник групи кюдо в Києві. – Оскільки європейці вищі від японців, наші луки взагалі мають довжину 2,28 метра. Розтягається він, як монгольський, над головою. А стрільці виступають у спеціальній формі і без взуття. Для України кюдо – новий напрямок, у Києві він з’явився торік.
Закінчилося святкування в Хотинській фортеці дискотекою просто неба, ді-джеєм на якій був відомий музикант Олег Скрипка.
Марина КАРАСЬОВА
КОМЕНТАР
Людмила ПАСТУХ,
директор державного історико-архітектурного заповідника "Хотинська фортеця":
– Зараз ми працюємо над експозиційним наповненням відреставрованих приміщень за кошти європроекту. У липні плануємо закінчити стрілецький тир – діючий музей зброї. Розвиватимемо додаткові послуги і завдяки цьому приваблюватимемо туристів. Активні реставраційні роботи нині в заповіднику не ведуться. Це перший рік, коли держава не виділила коштів. Але на два роки маємо гроші європроекту. Сума досить серйозна, тому, крім стрілецького тиру, заплановано відтворити інтер’єр офіцерських казарм. На мою думку, після будівництва стрілецького тиру і офіцерських казарм кількість туристів зросте. А коли закінчиться криза, сподіваємося, знову розпочнеться реставрація.
5-05-2009, 12:10
0
2 817