Ліки можуть знову подорожчати. Міністерство охорони здоров’я ініціює запровадження ПДВ на імпортні препарати.
Це ще один із способів залатати дірки в держбюджеті. Як наголошує Василь КНЯЗЕВИЧ, міністр охорони здоров’я, ПДВ є найбільш значним за обсягом з усіх податків, які нараховуються до держбюджету. А отримані додаткові кошти спрямують на відшкодування вартості ліків пільговим категоріям.
За повідомленням прес-служби МОЗ, зростання вартості лікарських засобів і виробів медичного призначення після запровадження ПДВ можна уникнути насамперед за рахунок зниження торгових націнок.
Тобто чиновники хочуть і податок запровадити, і щоби ціни не зросли, бо з жовтня вартість імпортних препаратів і так уже зросла вдвічі-втричі.
– Запровадження ПДВ – це не функція Міністерства охорони здоров’я, воно навпаки повинно турбуватися про те, щоби люди могли купити ліки дешевше. Такі заяви – свідчення некомпетентності і непрофесіоналізму, – коментує Олександр МАРТИНЮК, директор департаменту економіки медико-фармацевтичної фірми "Вако". – Якщо запровадять ПДВ на імпортні ліки, їхня вартість одразу зросте на 20 відсотків. А на сьогодні 75-80 відсотків асортименту – імпортні препарати.
На переконання фахівця, запровадження ПДВ може призвести до того, що ще менше людей зможуть лікуватися. А тривалість життя українців і так найнижча в Європі. "Торгова націнка і так сьогодні на межі, тобто щоби можна було виживати", – каже О. Мартинюк.
Марина КАРАСЬОВА