Знавці відпочинку на природі наголошують: найголовніше – добре замариноване м’ясо та гарна компанія. Але спочатку потрібно підготуватися. Тому ми вирушили торговими центрами подивитися, що цього року вони пропонують любителям пікніків.
– Смажити м’ясо просто над багаттям – це переведення грошей. Це як на патичках підсмажити сардельки, – зауважує Іван, який в торговому центрі розглядає мангали і барбекю. – Для справжнього шашлику потрібні справжні аксесуари.
Розглядаємо стенди з начинням для пікніка. Вибір мангалів і барбекю великий – від одноразових комплектів до стаціонарних систем із кованими прикрасами, висувними столиками, можливістю не тільки підсмажити, але й закоптити м’ясо. Тому і ціни – від 60 гривень за портативний маленький мангал до чотирьох-п’яти тисяч гривень за майже витвір мистецтва. Набір шампурів (шість штук) коштує 30-50 гривень, решітка з дерев’яною ручкою середніх розмірів для стейків – приблизно 50 гривень.
Мангали
Найпростіша конструкція для смаження, за формою нагадує ящик. Жар у мангалі діє на продукт знизу – від вугілля і з боків – від стінок. Тут важко регулювати тягу. А щоби забезпечити додаткове надходження повітря, треба мангал чимось обмахувати.
Барбекю
і гриль
Традиційна форма – глибока округла, а основний елемент – решітки (за бажання, їх можна зняти і приготувати м’ясо чи овочі на звичайних шампурах). Гриль укомлектовано покришкою, на відміну від барбекю. Саме тому вибір страв на грилі дещо більший. Наприклад, з покришкою м’ясо можна не тільки підсмажити, але й закоптити.
Ще одна деталь, без якої не обійтися, дрова. У магазинах пропонують, наприклад, в’язанку (куб. дм) за 12 гривень, або 2,5 кілограма деревного вугілля за 17 гривень.
Для любителів комфорту
Інші атрибути для любителів комфорту: фени-вентилятори для роздмухування полум’я, спеціальна кочерга для вугілля, рукавички тощо. Можна одразу купити набір для шашлику – спеціальні лопатки, вилки з довгими ручками.
Вартість – від 30 гривень.
Непогано також запастися набором, де у спеціальній валізі є місце для продуктів і комплект дрібниць: горнятка, тарілки, виделки, ножі, шампури, термос. Набір може бути і для романтичного пікніка, розрахований на двох осіб або на чотирьох, шістьох.
Вартість – від 100 гривень.
Дрібниці, про які
не варто забувати
пластиковий одноразовий посуд, паперові серветки;
один-два гострі ножі для нарізання продуктів;
сокирка, якщо для багаття потрібно колоти дрова;
сірники і стара газета або сухий спирт;
засіб від комарів, якщо збираєтеся до лісу;
питна вода;
пакет для збирання сміття.
Марина КАРАСЬОВА