Бернар Редер – відомий американський скульптор, художник, графік – про Чернівці пам’ятав завжди. Він згадував: "Ми народилися вже сп’янілими від фантазії". Синові чернівецького власника готелю судилося стати одним із найвідоміших американських скульпторів ХХ століття.
"У 17 років Бернард потрапив до армії, воював на фронтах Першої світової війни, – пише у книзі "Таланти Чернівців" мистецтвознавець Тетяна ДУГАЄВА. – Впродовж трьох років навчався у Празі в Академії мистецтв. Після цього сім років працював над створенням меморіальної скульптури у Чернівцях, заробляючи собі на життя. Він створив 21 меморіальну скульптуру для кладовища у Чернівцях. 1930 року через антисемітські виступи Бернар покинув Чернівці. Спочатку митець оселився у Празі. 1973 року приїжджає до Парижа, де відбулася його зустріч із відомим скульптором Арістодом Майолем. Їхня дружба тривала багато років. 1940 року Редер уник арешту, але всі його твори були знищені нацистами у Парижі. Після цього він кілька років працював у Гавані. 1943 року Редер переїхав до Нью-Йорка".
"1961 року відбулася його велика персональна виставка, – пише Тетяна Дугаєва. – Цього ж року в американській газеті "TIME" надрукували інтерв’ю з Бернардом Редером. Він зазначив: "Усе, чим я є, я зобов’язаний Чернівцям". Митець ніколи не забував свого рідного міста. 1962 року за видатну діяльність його прийняли у члени Академії мистецтв і літератури". Сьогодні твори Бернарда Редера є у кращих музеях світу. Їх регулярно виставляють на продаж на найпрестижніших світових
аукціонах. (В. Чорней)