RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » За куток у квартирі – утіхи з «масажистом»

Шукаючи кімнату для проживання у чужій квартирі, студенти ризикують потрапити у халепу. Кореспондент "МБ" намагалася винайняти у місті кімнату за газетними оголошеннями. І з’ясувала, що у більшості випадків за такими оголошеннями ховалися пропозиції догляду за людьми похилого віку, "безкоштовного" життя у розкішних апартаментах із самотнім хлопцем чи… спільного відвідування "Божого храму" за містом.
Пишуть про квартиру, розповідають
про релігію
У газетних оголошеннях чимало цікавих пропозицій, серед них: "Візьму на двокімнатну квартиру порядну дівчину. Центр. Євроремонт. Ціна – утримування квартири". Телефонуємо. Відповідає хлопець і відразу запитує вік, місце роботи, цікавиться особистим життям.
– Буду відвертим, – каже юнак. – Два тижні тому я розійшовся з дівчиною, з якою прожив декілька років. Мені дуже важко на душі. Не можу жити сам.
Наступного дня цей хлопець запросив мене відвідати церкву за містом. За його словами, у храмі немає ікон, а люди просто читають Біблію та слухають хор. Із самотнім власником комфортних апартаментів ми все-таки зустрілися. Хлопець прийшов на зустріч із сестрою. Вони розповідали, як їм затишно у церкві. Запрошував разом із ними відвідати храм. Про квартиру і оголошення вже ніхто й не згадував.
Наступне оголошення: "Візьму в окрему кімнату дівчину (студентку або працюючу) без шкідливих звичок. Центр. Усі зручності. Ціна – 350 гривень". Телефонуємо. На дзвінок відповідає старший чоловік. Запитую, хто ще проживає на квартирі.
– Зі мною будете жити, – ображено відповідає дідусь. – А вам ще когось потрібно?!
– А кімната зачиняється, від неї є ключ? – уточнюю.
– А навіщо вам зачинятися від мене? Не думайте довго, погоджуйтеся. Можу зробити знижку у ціні: я – колишній спортсмен, сповнений життя, розумний. Зі мною ви не будете нудьгувати! Я ж відчуваю, що ви зацікавлені.
Наступне оголошення здалося підозрілим через низьку ціну – кімната усього за 120 гривень на місяць. Виявилося, що за ці гроші потрібно жити в одній кімнаті із 85-літньою бабусею. "Та вона ж Божий одуванчик…" – повідомив автор оголошення.
– Давайте мені 600 гривень на місяць і живіть собі в окремій кімнаті з усіма зручностями, – розповідає про переваги свого помешкання чоловік середнього віку. – Якщо доплатите, дам вам зручний м’який диван і буду вашим особистим масажистом у ванній.
"Візьму в окрему кімнату працюючу дівчину. Вулиця Головна, ціна – договірна". На дзвінок також відповідає хлопець із приємним голосом. Декілька хвилин він морочить голову запитаннями про моє особисте життя. А потім зізнається, що хоче познайомитися з дівчиною. Просить вислати на електронну адресу фото: "І щоби на світлині було видно не лише обличчя! Пришліть мені себе всю. Ваше тіло повинно бути видно з різних ракурсів, щоби я ввечері міг розглядати вас з різних боків"
Замість житла
у центрі – район "Гравітону"
Домовляючись про оренду кімнати, не раз з’ясовувала, що не відповідають дійсності і ціна, і адреса квартири. В оголошенні написано, що квартира знаходиться у центрі міста. Але коли зібралися оглянути помешкання, нас повідомили, що їхати потрібно на проспект Незалежності чи у кінець вулиці Руської. У відповідь на уточнення чуєте аргумент: "А ви думали, що за 400 гривень на місяць ми вам у центрі кімнату здамо?!" Загалом вартість оренди кімнати, незалежно від району міста, – 300-500 гривень. Якщо хочете зекономити, шукайте собі у кімнату односельців. Проте зекономите небагато – 50-100 гривень.
Після пошуків пригадалися поради бувалих студентів: "Шукайте помешкання заздалегідь і через друзів. Це і безпечно, і спокійно".
Коментарі
Віталій АВДЄЄВ,
ДИРЕКТОР ФІЛІЇ АГЕНТСТВА НЕРУХОМОСТІ "ВАШ КОВЧЕГ".

Зазвичай газетні оголошення про здачу в оренду окремої кімнати дають безпосередньо господарі житла. Серйозні агентства нерухомості цим не займаються. Так, людина виходить на зв’язок із власником квартири, і тут потрібно бути обачним. У такому разі ніхто не підписує договір, люди живуть разом за усною домовленістю.
Якщо людина шукає надійне житло, вона може звернутися до агентства нерухомості і орендувати окрему квартиру. Звісно, орендувати ціле помешкання дорожче, ніж його частину. Однак людина може бути спокійна за свою безпеку. Власник квартири та людина, що орендує його житло, підписують договір. Такий договір захищає обидві сторони. Зазвичай договір укладається на один рік.
Варто бути уважними, бо на ринку існують маклери-посередники, які час від часу виходять на ринок нерухомості і допомагають орендувати кімнату чи житло. Їхня ціль – здати в оренду нерухомість із найбільшою вигодою для себе. Але вони не беруть на себе жодної відповідальності”.

Максим КОСОВСЬКИЙ,
АДВОКАТ:

У моїй практиці не було такого випадку, щоби молодь укладала договір про оренду окремої кімнати. Здається, цього ніхто і не намагався робити. Умови такого договору прописати можна, але відповідно до законодавства України реалізувати важко.
Крім того, власники квартири не дуже поспішають сплачувати податки за те, що отримують дохід від здачі в оренду окремої кімнати. Їм це невигідно – у такому разі просто немає сенсу здавати кімнату. А, отже, і договір ніхто не укладає.
Що можна порадити молодим людям? Просто будьте пильні: уважно огляньте помешкання, придивіться до людей, з якими збираєтеся жити. Скажіть господарям, що хочете встановити замок у своїй кімнаті, щоби до неї не було доступу стороннім людям. Уточніть важливий момент – якими послугами можна користуватися за встановлену ціну”.
Валерія ЧОРНЕЙ
23-04-2009, 11:42
Коментарів 0 Переглядів 2 816

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

У Install Pro, крім теплових насосів, можна також підібрати будь-які види сантехнічного обладнання й трубопровідної арматури, системи водоочищення, насосне обладнання, опалювальні прилади та котельні установки, внутрішні й вуличні інженерні системи та багато іншого.

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".