У Чернівцях 40 садівничих товариств отримали право перевестися під індивідуальну житлову забудову. Це майже шоста частина від усіх (загалом у місті 226 садових товариств загальною площею 1300 гектарів).
– Оскільки у Чернівцях відчувається гостра нестача житла, було вирішено перевести під індивідуальну садибну забудову деякі садівничі товариства, які знаходяться у межах міста, – розповів головний архітектор Чернівців Сергій ГОМОНОВИЧ. – Таке рішення прийнято ще 2005 року. Зміни внесено до Генерального плану розвитку міста. Спочатку члени садівничих товариств виявляли велику зацікавленість, здавалося, все буде вирішуватися у короткі терміни. Проте згодом з’явилося чимало проблем, які затримують процес. Основна полягає в тому, що власники не хочуть виділяти частину своїх земельних ділянок для облаштування вулиць та проїздів, комунікацій. Адже індивідуальне будівництво має відповідні вимоги, яких необхідно дотримуватися. Потрібні дороги для проїзду транспорту, швидкої, пожежників тощо. Крім того, треба провести мережі.
Архітектурна служба вирішила піти ще одним шляхом. Окремі члени садівничих товариств, приватизовані земельні ділянки яких межують з існуючою житловою забудовою, де є відповідні дороги та під’їзди, отримують дозвіл на індивідуальне будівництво. "Останніми роками спостерігається тенденція до зростання, – стверджує Сергій Степанович. – 2005 року дозвіл на житлову забудову отримало 28 садівників, 2006-го ми припинили надавати їх, 2007 – 9, 2008 – 24, нинішнього – 8. Спостерігається прогрес і в садівничих товариствах. Так, цього року надано дозвіл на реконструкцію під житлову забудову "Вагоннику", який займає територію 14,2 гектара. Там уже почали розробляти проектну документацію. Буде передбачено інженерні мережі та розширення вулиць. Це, так би мовити, перша ластівка. Розробляються передпроектні пропозиції ще двох садівничих товариств – "Ветеран" та "Конвалія". Щоби якось вивести це питання з глухого кута, ми пропонуємо формувати житлові масиви кільком садівничим товариствам, яким слід об’єднуватися. Так буде легше і дешевше розробляти проект".
Переведення садівничих товариств під житлову забудову дає чимало переваг. Можна буде підключити газ до будинку, встановити на ньому номер, прописатися.
Надія БУДНА