Жалюзі допомагають захистити помешкання від яскравих сонячних променів і поглядів з вулиці. Але через рік виникає запитання: як їх почистити?
Алюмінієві жалюзі. Невибагливі щодо догляду, достатньо протирати пил вологою ганчіркою, можна з мийним засобом. Якщо дуже забруднилися, можна зняти і помити.
– Алюмінієві жалюзі на кухні забруднюються швидко, тому мию їх щонайменше двічі на рік, – ділиться досвідом домогосподарка Анастасія САМСОНОВА. – Їх потрібно обережно зняти і покласти у ванну з теплою мильною водою. Кухонні жалюзі добре мити з додаванням рідини для миття посуду, яка знищує жирний бруд. Потім сполоснути, протерти сухою ганчіркою і бажано просушити на свіжому повітрі.
Дерев’яні жалюзі. Пил у дерев’яних жалюзі збирають пилососом або протирають сухою ганчіркою. Дехто радить протирати засобами для полірування меблів, щоби планки були не тільки чистими, але й відполірованими. Натомість мити дерев’яні жалюзі не рекомендують.
Бамбукові ролети. Чистять пилососом або мітлою з довгими синтетичними волокнами.
– У мене на кухні бамбукові ролети, їх достатньо протирати вологою ганчіркою без жодних мийних засобів, – радить Надія ФРАЦЕВІР, менеджер торгово-виробничої фірми.
Якщо все-таки є потреба помити жалюзі, бамбук можна замочити у теплій воді без мийних засобів.
Тканинні жалюзі. Їх періодично пилососять, а ось мити потрібно дуже обережно. Є ймовірність змити спеціальне просочування, і жалюзі забруднюватимуся частіше.
Тканинні жалюзі скручують у трубочку і кладуть у теплу мильну воду. У жодному разі їх не можна терти, варто просто дати їм полежати у воді певний час. Вологими повісити на місце і не чіпати до повного висихання.
Новинка
ЩІТОЧКИ ДЛЯ ЖАЛЮЗІ
Цей винахід призначений для пришвидшення і удосконалення догляду за жалюзі. Щіточка може мати шість м’яких пластинок або тільки дві. Вони надійно фіксують кожну з планок і не залишають жодної пилинки.
23-04-2009, 10:31
0
3 459