Альтанки біля будинків стають дедалі популярнішими, адже відпочинок на свіжому повітрі значно приємніший, ніж у приміщенні. Якщо вирішили встановити біля будинку альтанку, її можна придбати вже готовою або замовити за власними кресленнями.
– Альтанки, порівняно з минулими роками, не подорожчали, а навіть трохи подешевшали, тому що дерево впало у ціні, – стверджує продавець Степан ПОПОВИЧ. – Загалом ціна альтанок коливається від чотирьох до дев’яти тисяч гривень. Наприклад, альтанка 2,5Х3 метри обійдеться у 6,5 тисячі, а розміститися у ній може приблизно 12 осіб.
Альтанку виготовляємо з ялини, але, за бажання клієнта, її можуть зробити з будь-якої деревини. Щоправда, це впливатиме і на ціну. А ще людина може замовити альтанку за власними розмірами і формами. За два-три тижні вона вже буде готова.
Альтанки замовляють досить часто. Особливо з початком "пікнікового" сезону. Адже всі люблять відпочити на свіжому повітрі, – продовжує Степан. – Розміри можуть бути різноманітні. Замовляли альтанки розмірами і 2Х2 метри, і 2Х3 метри. Найбільшою ж була альтанка 4Х4 метри. В ній легко розміщувалося до 20 осіб.
Щодо форм, то альтанки можуть виготовити і квадратні, і шестигранні, і з видовженим дахом тощо. Дехто навіть замовляв альтанки з вікнами та дверима. Також альтанка може бути з підлогою і без підлоги.
– В альтанці одразу роблять лавочки і столик. Але зазвичай не робимо перекриття. Тут вже людина сама собі вирішує, чи накрити альтанку металочерепицею, чи руберойдом, – продовжує Степан. – Хоча можемо зробити під гуцульський стиль плетений дах із гілок ліщини та грабу.
Людмила ОСАДЧУК
23-04-2009, 10:29
0
4 454