На якість доріг скаржаться майже всі водії. Але де у Чернівцях найгірші дороги? Щоби визначити це, кореспондент "МБ" спеціально проїхалася містом.
Насамперед заїжджаємо у провулок Ентузіастів. Ями тут вже залатали. Далі звертаємо на вулицю Івасюка – по центру дороги чималі ями, а обабіч вулиця заставлена машинами. Тож оминути ями практично неможливо. До того ж, ями ще й залиті водою, тому навіть не помітно, якої вони глибини.
Спеціально заїжджаємо у яму – колесо зникає
Наступна дорога, яка конче потребує ремонту – вулиця Гайдара. Якщо від вулиці Стасюка її стан ще задовільний, то ближче до Червоноармійської дорога зовсім розбита. Водії кажуть, що вулиця досить зручна, адже з’єднує два райони і не потрібно об’їжджати проспектом Незалежності. Але через те, що є чимало ям, її оминають.
Подібна ситуація і на вулиці Канівській. Тут у кількох місцях машини їздять тротуаром, щоби не потрапити у яму. Щоби подивитися, якої глибини одна з ям, спеціально заїжджаємо у неї машиною – колесо повністю занурюється туди.
У поганому стані дорога і на вулиці Нікопольській біля машинобудівного заводу. Асфальт тут розбитий.
Але наприкінці вулиці бачимо людей, які почали робити ямковий ремонт. До ремонту підготували і вулицю Хотинську. На окремих ділянках зняли верхній шар асфальту, але роботи ще не розпочали. Тож і тут доводиться їздити ямами.
Об’їжджати вздовж всієї дороги потрібно ями і на вулиці Комунальників. Можливо, через те, що дорога розбита, основна маса транспорту, яка рухається на об’їзну, їде через Руську. Ближче до вулиці Винниченка дорога "підлатана", а ось в бік вулиці Руської – повністю розбита. Щоправда, на розі Комунальників стоїть загородження для ремонту. Але працівників поки що не видно.
Загалом на більшості головних доріг здійснено ямковий ремонт. Але ним водії не задоволені, тому що дорожнє полотно нерівне і це відчувається під час руху.
Мільярд – щоби відремонтувати усі дороги
Скільки коштів щороку витрачають на дороги, з’ясовуємо у відповідальних осіб.
Щороку водії сплачують податок із транспортних засобів, який формує так званий дорожній фонд. 75 відсотків цих коштів надходить до міського бюджету, 25 – до обласного. За останні три роки чернівецькі водії сплатили до дорожнього фонду міста майже 26 мільйонів гривень. Але, за словами начальника фінансового управління міської ради Євгена ПРОКОПЦЯ, цих коштів не вистачає.
– Суми, які направляємо на ремонт із дорожнього фонду – мізерні, – каже Євген Прокопець. – Наприклад, торік із податку з транспортних засобів до фонду отримали понад десять мільйонів гривень. Але майже половина суми – 4,5 мільйона гривень – пішло на поточне утримання доріг: згортання снігу, заготівлю піску, солі, утримання чергової техніки, заміну люків. А ось решту суми витратили на ремонт доріг.
Щоби належним чином відремонтувати всі дороги Чернівців, мабуть, потрібно два міські бюджети, а це майже мільярд гривень.
– За три роки на чернівецькі дороги витратили приблизно 150 мільйонів гривень, – розповідає начальник управління комунального господарства Ярослав КУШНІРИК. – Нинішнього року сума значно менша. На капітальний ремонт із фонду розвитку виділили 12,7 мільйона гривень. Але ці кошти підуть на виплату минулорічних заборгованостей, яких маємо 18 мільйонів гривень. Тож капітального ремонту цілих вулиць нинішнього року не буде, а лише певної частини. Такої ситуації вже не було останні два роки. Вже поремонтували капітально ділянку вулиці Авангардної (заїзд із вулиці Миру), перехрестя вулиць Комунальників – Винниченка. Також плануємо капітально відремонтувати кінець вулиці Комунальників, ділянки на вулицях Кармелюка та Маковея. Хочемо продовжити ремонт вулиці Бережанської до школи №12.
До червня плануємо закінчити поточний ремонт на всіх основних магістралях міста. Вже зробили вулиці Стасюка, Чапаєва. А ось розбиті міжбудинкові проїзди поки що залишаться без ремонтів.
НАЙДОРОЖЧІ ДОРОГИ
На капітальний ремонт витрачено (млн грн)
вул. Воробкевича – 16,0;
вул. Сагайдачного – 9,0;
вул. Пумнула – 5,0;
вул. О. Вільшини – 4,0;
вул. Шкільна – 3,0;
вул. М. Ткачука – 1,8.
Людмила ОСАДЧУК