– Через те, що тролейбус повністю заліплюють рекламою, неможливо розгледіти, куди їдеш, – скаржиться чернівчанин Василь. – Добре, що я хоч знаю місто і можу зорієнтуватися. А гості міста нічого не зможуть побачити, тому єдиний вихід – запитувати у людей. На жаль, оголошують про зупинки у тролейбусах дуже рідко.
– Не знаю міста, тому змушена запитувати про зупинки у людей, – каже пенсіонерка Марія Федорівна. – У тролейбусах їх не оголошують.
Про зупинки у тролейбусах оголошують рідко, а якщо й оголошують, то майже не чути.
– Тролейбуси обладнані спеціальними приладами, і водії обов’язково повинні оголошувати про зупинки, – вважає начальник відділу транспорту, зв’язку та енергетики міськради Василь МАРТИНЮК. – На жаль, багато хто цього не робить. Тролейбусне управління карає за це – наприклад, зменшує водіям суму преміальних. Щодо маршруток, то в угоді, яку ми укладаємо з перевізниками, зазначено, що водії маршруток повинні оголошувати про зупинки. Це можна робити за допомогою системи оповіщення. Так, більшість водіїв цього не роблять, і ми не маємо права їх штрафувати. Неоголошення зупинки – дрібне порушення, через яке ніхто не розірве угоду з перевізником.
А один із місцевих перевізників висловився категорично:
– Такого пристрою, який би автоматично оголошував про зупинки, не існує. Принаймні, я про нього не чув. А змушувати водія брати мікрофон у руки і оголошувати про зупинки – це для нього занадто велике навантаження. Адже йому ще й квитки потрібно видавати! Якщо будуть більші автобуси, тоді, можливо, почнемо оголошувати про зупинки. Найняти кондуктора? Та нам би водіїв утримати! (Г. Марків)
9-04-2009, 11:27
0
2 242