Чимало клопоту мають працівники водоканалу з мешканцями приватної забудови, які самовільно вивозять і скидають у невідведених для цього місцях гноївку з вигрібних ям.
– Проблема відведення каналізаційних стоків виникла через швидкі темпи житлової забудови на окраїнах міста, – каже Віталіна РЯБА, начальник інспекції водних ресурсів підприємства. – Якщо питну воду можна мати, викопавши біля будинку криницю чи пробуривши свердловину, то каналізаційні стоки подіти ніде. Їх спочатку потрібно накопичувати у вигрібних ямах, а потім викачувати і вивозити на очисні споруди водоканалу. Маємо вісім каналізаційних та одну насосну станції, які й перекачують стічні води на міські очисні споруди, де вони очищаються й після цього скидаються в Прут. Однак чимало домовласників вигрібних ям будують їх без дна, внаслідок чого стоки просочуються в грунт, інші скидають гноївку в річку, яку чернівчани охрестили "Вонючкою". До речі, вигрібними ямами користуються і ресторани, бари та сауни.
Як каже Віталіна Ряба, недбалі мешканці міста замовляють для вивезення стоків приватні асенізаційні машини, а ті зливають відходи, де їм заманеться. Наприклад, сморід від них стоїть на вулицях Проектній та Припрутській. Хоча спеціалізований автотранспорт можна замовити на водоканалі, де ціна вивезеного одного кубометра стоків становить 1,45 гривні для населення та три гривні для юридичних осіб. (В. Гринюк)
2-04-2009, 09:51
0
2 366