Відключити свою квартиру від центрального опалення вирішив чернівчанин Олег ПОПЕСКУ. Для цього чоловік спеціально придбав житло без ремонту на останньому поверсі п’ятиповерхівки. Планував встановити газовий котел, вивести трубу, щоби нікому не заважали викиди. Однак на свою заяву з проханням відрізати його від центрального опалення отримав відмову.
Таких, як Олег, сьогодні у Чернівцях сотні. Відповідна комісія отримує безліч заяв чернівчан із цього приводу, однак усім відмовляє. Шанс досягти успіху є лише у тих, хто вирішує відключитися від загальної труби всім будинком.
– Чому я не маю права обирати, яке опалення встановити у власній квартирі? – каже Олег Попеску. – Усю зиму з батареями центрального опалення доводиться мерзнути. Сплачую за трикімнатну квартиру понад 300 гривень, ще й бойлер на гарячу воду потрібен. А якщо встановлю індивідуальне опалення з двоконтурним котлом, підрахував, що за місяць сплачуватиму за тепло і за гарячу воду сто гривень! Сьогодні організації, які повинні забезпечувати багатоповерхівки теплом, із цим завданням не можуть впоратися. Свідчать про це і несанкціоновані відключення від теплопостачання, і відсутність у квартирах необхідної температури, і завищені тарифи, і залежність кожного споживача від порядності розрахунків інших мешканців будинку. Але відмовитися від таких послуг не дозволяють під різними приводами. Складається враження, що комунальні підприємства не хочуть втрачати своїх клієнтів.
Чиновники стверджують, що відключити від центрального опалення окрему квартиру сьогодні не дозволяє законодавство. "Власникам окремих квартир такі дозволи не надають у жодному разі, – каже Ольга ГНАТЮК, заступник начальника виробничо-технічного відділу управління житлового господарства департаменту ЖКГ міськради. – Дозвіл можна отримати лише за умови, що всі жителі багатоквартирного будинку напишуть заяви про перехід на індивідуальне опалення".
Якщо від жителів однієї багатоповерхівки надходить декілька подібних заяв, у департаменті можуть лише порадити їм переконати решту сусідів відмовитися від центрального опалення. Тоді дозвіл отримати реально. Подібні випадки у Чернівцях уже є – цієї зими відповідна комісія дозволила перейти на індивідуальне опалення вісьмом багатоповерхівкам у різних районах міста. Є серед них навіть дев’ятиповерхові будинки.
Фахівці з опалювальної техніки стверджують, що з технічної точки зору облаштувати індивідуальне опалення в окремій квартирі багатоповерхівки цілком можливо.
– Немає жодних вагомих причин відмовити у встановленні індивідуального опалення в окремій квартирі. Сумарні викиди від двоконтурних котлів набагато нижчі, ніж від районних та міських котелень, – каже інженер Олег МАЙДАНСЬКИЙ. – За такого опалення зменшується навантаження на електричні мережі і значно економиться газ. Неодноразово можна спостерігати, як у місцях проходження теплотрас взимку росте трава і гріються собаки. Тобто труби недостатньо ізольовані, втрачається тепло, а отже, газ. За індивідуального опалення таких втрат тепла не буде, і споживачеві не доведеться платити за обігрів міжбудинкових теплотрас.
Надія МАКУШИНСЬКА
Як відмовитися
від центрального опалення:
(з Наказу Міністерства житлово-комунального господарства
від 06.11.2007 №169)
1. Власник (власники) будинку повинен звернутися до комісії (діє при департаменті ЖКГ) із заявою про відключення від центрального опалення.
2. До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення. Рішення повинні підтримати всі власники приміщень у домі.
3. Комісія у місячний строк приймає рішення щодо відключення від мереж центрального опалення. Засідання комісії відбувається за участю заявника. Рішення комісії оформляється протоколом, витяг з якого надається заявникові.
4. Якщо заяву про відключення від центрального опалення подає власник окремого приміщення в багатоквартирному будинку, комісія має право не розглядати заяву до прийняття рішення про відключення від централізованого опалення всього будинку.
2-04-2009, 09:28
0
4 297