Черемша (дикий часник) – це перша весняна зелень. Смак цієї трави подібний до часникового, але, на відміну від часнику, черемша не залишає різкого запаху, тому її можна вживати свіжою. За своїми фітонцидними властивостями (рослинні антибіотики) черемша краща, ніж часник. Вітаміну С у ній в 10-15 разів більше, ніж у лимонах та апельсинах. Черемша також – багатогранний лікувальний засіб. Вона перешкоджає накопиченню холестерину в крові, покращує травлення, стимулює серцеву діяльність. Використовують її як протизастудний засіб. Салат зі свіжого листя покращує апетит і посилює виділення травних соків, тому покращує травлення і позитивно діє при функціональних порушеннях шлунково-кишкового тракту. Сиру черемшу їдять при захворюваннях щитоподібної залози, корисна вона для ясен.
Кашка зі свіжої рослини – протизапальний засіб. Вона також допомагає заживлювати рани. Настоєм зі стебел черемші промивають рани, порізи, виразки, які тривалий час не загоюються. Сік черемші закрапують у вуха при отитах, розведеним соком промивають очі під час запалення. Кашку зі стебла можна покласти на хворий зуб. Свіжу черемшу можна їсти при атеросклерозі, глистних захворюваннях, застуді, бронхіті і кашлю.
Свіжу черемшу подрібнити і залити горілкою (на одну частину рослин беруть 4-5 частин горілки). Отриманий настій використовують для розтирання при забоях, невралгічному, радикулітному, ревматичному та іншому болю. Іноді настій вживають внутрішньо по 30-40 крапель (до однієї чайної ложки) двічі-тричі на день як протисклеротичний, стимулюючий та антимікробний засіб.
Але зловживати черемшою не можна, її денна норма повинна становити 15-20 листків. Не рекомендують вживати рослину хворим на епілепсію та вагітним жінкам. Також черемша може спровокувати загострення виразки, головний біль, безсоння. Не поєднуйте прийом великої кількості лікувальних препаратів і черемші, тому що це може стати причиною розладу серцевої діяльності.
2-04-2009, 09:12
0
2 534