У сімейному дитячому будинку при Свято-Вознесенському чоловічому монастирі у Банченах нині виховують 35 дітей із діагнозом ВІЛ-інфекція з Одеської, Миколаївської, Дніпропетровської, Чернівецької областей та Києва. Їх взяв під опіку отець Михайло Жар. Тепер у дитбудинку 211 дітей.
– Батюшка давно хотів взяти таких дітей у наш дитячий будинок, – розповідає сестра Віоріка з дитячого будинку. – Він був у багатьох дитячих будинках і бачив, як до цих дітей ставляться, як з ними бояться спілкуватися. Спеціально для ВІЛ-інфікованих дітей ще два роки тому в дитячому будинку звели новий корпус. Але були люди, які відмовляли від цього, стверджуючи, що у таких дітей немає перспектив. А батюшка дуже хвилювався, коли проїжджав повз новий корпус і бачив темні вікна. Він про опікунство над цими дітьми думав два роки і, зрештою, зважився. Наприкінці грудня взяли 38 маленьких дітей із різних дитячих будинків.
– Спочатку з дітьми були проблеми, – продовжує сестра Віоріка. – Ми брали по одному, п’ятеро дітей, а тут одразу було 38. Діти були знервовані. Одного
шестирічного хлопчика навіть хотіли відправити назад, бо з ним неможливо було впоратися, він сварився з вихователями та няньками, бився з дітьми. Але минуло понад два місяці і зараз діти стали дуже хорошими. Граються і ходять до школи з усіма нашими вихованцями. А ось живуть в окремому корпусі, тут же в трапезній харчуються. Діти вживають спеціальні ліки, тому їм потрібна дуже калорійна їжа.
У дитячому будинку всі дуже люблять цих дітей, ніхто їх не
боїться. Наш корпус для ВІЛ-інфікованих дітей розраховано на 60 осіб, тож обов’язково візьмемо ще таких діток.
Щоби діти були під наглядом лікаря, при дитячому будинку створили дитяче відділення обласного центру СНІДу з відповідним штатом.
– Із 38 дітей, яких взяли у дитячий будинок в Банченах, 35 дітей мали підтверджений діагноз ВІЛ-інфекція, – розповідає головний лікар Центру СНІДу Юрій ЛЕСЮК. – А троє дітей були народжені від ВІЛ-інфікованих матерів, але, на щастя, після обстеження діагноз не підтвердився. Найменшій дівчинці 11 місяців, найстаршому хлопцеві – сім років. Усі ВІЛ-інфіковані діти перебувають на антиретровірусній терапії, і лікування ефективне.
За декілька місяців із дітьми відбулися разючі зміни. А найприємніше, що діти тут не ізольовані. Вони живуть в окремому будинку, але граються та гуляють з усіма.
Людмила ОСАДЧУК
26-03-2009, 13:17
0
2 912