Дуже часто підприємці не використовують можливості страхування як засобу зменшення ризиків через те, що не мають достатнього уявлення про нього. Як розповіли фахівці міського центру захисту приватних підприємців, згадують лише про страхування майна, транспорту та життя. Насправді ж у законі "Про страхування" задекларовано 22 види добровільного страхування. Ось деякі з них.
Страхування фінансових ризиків
Підприємець може застрахувати ризики, пов’язані з тим, що він не отримає прогнозованого прибутку, що банк не поверне депозитного вкладу, чи партнер не доставить товар або не сплатить за нього. Таке страхування коштуватиме 1-5% страхової суми. Одним із різновидів фінансових ризиків можна вважати потенційні збитки від перерви в діяльності підприємства. Скажімо, якщо з об’єктивних причин обладнання вийшло з ладу на певний період, завдяки страхуванню можна отримати відшкодування саме тієї вартості продукції, яку підприємство могло би виробляти за час простою.
Страхування відповідальності
Власник бізнесу може застрахувати свою цивільно-правову відповідальність, пов’язану з заподіяли шкоди життю, здоров’ю, майну третіх осіб, а також довкіллю внаслідок своєї діяльності. Крім того, є можливість застрахувати вашу відповідальність за якість виробленої продукції або наданих послуг, а також відповідальність підприємця перед персоналом. Тобто відповідальність страхують на той випадок, якщо, наприклад, підприємець когось поранить, використовуючи техніку, знищить чиєсь майно, якщо підприємство через помилки власника збанкрутувало. У такому разі компенсацію виплачує страхова компанія. Страхування відповідальності коштуватиме від 25% до 8% страхової суми. (Н. Макушинська)
26-03-2009, 13:11
0
2 075