Дбайливо закутаного новонародженого хлопчика знайшли за дверима церкви на території Свято-Введенського жіночого монастиря, що на вулиці Буковинській, у Чернівцях. Сталося це 24 лютого. А сьогодні прихожанка, яка першою побачила згорток з малюком, уже підготувала документи на усиновлення своєї знахідки. Зараз малюк перебуває у відділенні патології новонароджених обласної дитячої лікарні.
"Покинуті діти швидко дорослішають"
Коли ми до нього навідалися, немовля лежало в окремій палаті в ліжечку. Симпатичний хлопчик дивився широко розплющеними, на диво, серйозними очима. "Всі підкинуті діти чомусь швидко дорослішають. Напевно, відчувають, що від них відмовилася найрідніша людина – мама. Хлопчикові немає ще й місяця, а в нього погляд дорослої людини, – каже лікар-неонатолог Оксана КАРАЛАШ, беручи немовля на руки. – Я саме чергувала того дня, коли привезли хлопчика. Судячи з усього, мама піклувалася про нього. Одяг на ньому був чистенький, він був закутаний у три пеленки. Лише був дуже голодний – кричав і плакав, доки не нагодували. Після цього одразу ж заснув".
Немовля годували сумішшю у пологовому будинку №1, куди його принесли черниці. Важив хлопчик два кілограми 750 грамів. Досить худенький, однак, як виявилося після обстеження, цілком здоровий. Спочатку малюк трохи плакав, напевно, через стрес, але швидко заспокоївся і зараз добре їсть та набирає вагу.
За висновком лікарів-експертів, хлопчик народився десь 17 лютого. Якщо його знайшли 24 лютого, то йому в цей час виповнився лише тиждень. Хлопчика вже похрестив у лікарні священик із монастиря. Йому дали прізвище Монастирський, оскільки знайшли на території монастиря. А назвали Іваном, бо в монастирі є церква Іоана Кущніка. У лікарні хлопчика пестливо називають Ванюшкою. "Ми всі дуже хочемо, аби його усиновили добрі люди", – щиро сказала Оксана Каралаш.
До речі, того дня, коли знайшли підкинутого хлопчика, черниці зауважили, що в церкві під час Богослужіння була присутня молода пара з маленькою дитиною. Жінка прикладала немовля до всіх образів, хоча їй казали, що так не можна робити.
На Iванка уже чекають троє названих сестричок
Жінку, яка знайшла Іванка після Богослужіння, звати Наталею. Як вона розповіла співробітникам лікарні, того дня не збиралася йти до монастиря. Однак наче якась сила потягнула її туди. Пані Наталія першою побачила немовля і одразу ж зателефонувала до свого чоловіка. Він приїхав, і вони вже разом супроводжували дитину до лікарні. Там чекали, доки лікарі оглянуть малюка, цікавилися, що потрібно принести. Тепер щодня відвідують хлопчика. Жінка навіть хотіла постійно перебувати біля нього. За словами лікарів, Наталя зі сльозами на очах зізналася, що дуже хоче усиновити Іванка, вже навіть зібрала необхідні документи. Думка залишити малюка у себе з’явилася у Наталі одразу ж, як тільки вперше взяла його на руки.
Жінка уже має трьох доньок – двадцяти, семи і трьох років. Коли батьки розповіли дітям про хлопчика, вони одразу ж заявили, що хочуть мати маленького братика. Тепер не можуть дочекатися, коли його привезуть. Менша вже підготувала для нього іграшки.
– Я вже зустрічалася з пані Наталією, коли працювала в літньому дитячому таборі, – пригадала Оксана Каралаш. – Вона привозила туди на відпочинок дітей із православних сімей. Коли побачила цю жінку, одразу ж впізнала. Вона ще досить молода і гарна, видно, що добра. Вони з чоловіком з такою любов’ю ставляться до знайденого хлопчика, ніби це їхня дитина. Мені здається, що в цій сім’ї йому було би добре, бо його вже там усі люблять.
Нова сім’я у малюка з’явиться не раніше, ніж за два місяці
Маленького Іванка Монастирського уже офіційно зареєстрували. Таке рішення ухвалив міськвиконком.
– У графі "Батьки" записали мене і мою заступницю – Галину Георгіївну під прізвищем Монастирський і Монастирська, – розповів начальник служби у справах дітей міської ради Валерій ГАЙСЕНЮК. – Так у нас з’явився названий син. З лікарні немовля передадуть до Будинку дитини. Через два місяці, якщо не знайдуться справжні батьки, будемо оформляти хлопчика на усиновлення. Ми надіслали запит до міліції, чи ніхто не викрадав дітей. Відповіді поки що не отримали. Хоча якщо ніхто й досі не зголосився про викрадення, то, гадаю, нікого не знайдуть. Звичайно, після усиновлення хлопчик отримає прізвище своїх батьків, які можуть навіть змінити його ім’я.
За останні сім років у Чернівцях було приблизно півдесятка подібних випадків. Покинутим дітям прізвища та імена дають відповідно до обставин. Якось знайшли немовля на День Незалежності. Дали дівчинці прізвище Незалежна, назвали Вірою, щоби не втрачала віри у житті. Усі підкинуті немовлята були усиновлені.
До речі, зараз у Чернівцях не так уже й багато сімей хочуть усиновити дітей. Якщо торік їх зареєстрували більше 20, то цього – тільки чотири. При цьому усиновлювачі цікавляться маленькими дітьми і не хочуть брати в родину старших.
Надія БУДНА
ДОВІДКА
Охочі усиновити дитину повинні звернутися до служби у справах дітей за місцем проживанння. Чернівчани – до міської служби, мешканці області – до районних служб, де їх поставлять на чергу усиновлювачів.
Служба у справах дітей міської ради знаходиться за адресою: вул. Головна, 55; тел. 52-34-05, 52-62-28.
Прийомні дні: понеділок – з 15.00 до 18.00, четвер – з 09.00 до 13.00. Оформлення документів на усиновлення безкоштовне.
19-03-2009, 11:18
0
5 673