RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

До Лівії 40-річний хірург із Чернівців, кандидат медичних наук, асистент кафедри госпітальної хірургії медуніверситету Володимир Тарабанчук поїхав у лютому 1995 року, а повернувся наприкінці 2008-го. Працював без відпусток і в екстремальних умовах, але не жалкує, що так довго перебував у чужому середовищі. На чужині він став не лише хірургом-універсалом, але й оволодів англійською та арабською мовами. За свою працю має запрошення від уряду Лівії знову приїхати на роботу.
"Вдень температура сягала понад
50 градусів"
– Що вас спонукало податися на роботу так далеко?
– То був нелегкий період, коли через безгрошів’я доводилося ледь зводити кінці з кінцями. Матеріальні проблеми ще можна було вирішувати, а ось відсутність житла боляче било по сім’ї. Тому й вирішив податися до Африки. До цього півроку вивчав англійську мову в Києві. Потім міністерство охорони здоров’я оголосило набір спеціалістів для роботи у Лівії. Країна тоді перебувала в економічній і політичній блокаді, тому нас спочатку літаком відправили до Мальти, а звідти вночі пароплавом Середземним морем до місця призначення. У столиці Лівії – Тріполі, нас зустріли добре. Щодня до нас навідувалися "купці" з лікарень і забирали до себе. Я потрапив до госпіталю в місті Джмель із населенням до 300 тисяч осіб.
– Лікарня сподобалася?
– Там госпіталі типові, будувалися на один манер німцями. У хірургічному відділенні були чоловіче і жіноче відділення, які знаходилися у різних боках – мусульманська країна. Три гарні операційні кімнати, сучасне обладнання, комп’ютерна техніка, відмінне медикаментозне забезпечення. Тоді у нас в Україні навіть одноразових шприців не було. Мешкали на території госпіталю в гуртожитку. Харчувалися їдальні. Страви гострі, дуже перчені, довго до них не могли звикнути. У перший же день довелося робити 70-річному дідусеві операцію – була защемлена грижа. Впорався швидко. Грошей нам виділяли мало, на кишенькові витрати, бо контракту довелося чекати дев’ять місяців. Виплачували по 80 динарів (приблизно 60-70 доларів). Пізніше на місяць отримували всього по 400 динарів, а працювали по 12 годин на добу за 35-37-градусної спеки вночі: обвивалися мокрими простирадлами і так ночували. Вдень температура сягала понад 50 градусів. А кондиціонерів тоді не було, вони з’явилися значно пізніше, коли зняли блокаду. Двічі-тричі на рік дошкуляли піщані урагани. Це призводило до того, що чимало наших спеціалістів не витримували й поверталися додому.
"Можна мати й трьох дружин, але треба дозвіл від першої"
– Як ставилися до вас місцеві жителі?
– Спочатку з підозрою, але коли себе зарекомендуєш добре, то й повага є. Часто запрошували в гості. Це довга церемонія. На підлогу розстеляють килим, спочатку подають міцний солодкий чай, потім гарячу гостру м’ясну страву – схожу на пшоняну кашу з бараниною, далі – шорбу (густий суп), соки. Алкоголь там не вживають, хоча після зняття блокади, коли з’явилися дріжджі, наші крадькома гнали самогон. Там у піску росте все, потрібно лише поливати. Але працюють на піщаних грунтах емігранти з сусідніх країн. Ми все пробували висаджувати, і лише хрін не міг там прижитися.
Зарплати в Лівії невеликі. Товари здебільшого з Китаю. Долар коштує 1,3 динара.
Юнаки тут одружуються лише тоді, коли мають власне житло і можуть виплатити великий калим за наречену, а це три-п’ять кілограмів золота. Це багато, тому в Лівії чимало холостяків. Хоча можна мати й трьох дружин, але для цього чоловік повинен отримати дозвіл від першої дружини.
– Чи доводилося вам бачити їхнього лідера Муаммара Каддафі?
– Він тричі приїжджав до нас у супроводі чималої охорони, яка складається з кубинок двометрового зросту. Каддафі місцеве населення називає батьком, і всі новини так чи інакше стосуються лідера нації. Якось телебачення навіть демонструвало в прямому ефірі операцію на стегні, яку робили Муаммару лівійські лікарі в присутності західних спеціалістів.
– Чи є якісь відмінності в методиці лікування у них і в нас?
– Не сказав би. У них технічне обладнання набагато краще, ніж у нас. Найбільш поширена хвороба – ехінокок, захворювання печінки і нирок, викликане недоброякісною водою з паразитами. Але найбільше мали мороки з травмами в аваріях і вогнестрільними пораненнями: тут збройні сутички між мігрантами і місцевими – звична справа.
Василь ГРИНЮК
12-02-2009, 11:58
Коментарів 0 Переглядів 2 415

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.