У чернівчанки Тетяни Бурбак удома чимало тваринок. Серед них почесне місце, тобто уся веранда, належить зеленій ігуані Нонні. Про особливості утримання цієї екзотичної тваринки ми запитали у господині.
– Як тільки чотири роки тому ігуани з’явилися у чернівецьких зоомагазинах, мій чоловік відразу вирішив придбати таку тваринку, – розповідає Тетяна Володимирівна. – Не знаю, самка чи самець наша ігуана, але ми її назвали Нонною. Вона нам подобається тим, що не кричить, не пищить. Щоправда, потребує догляду. Температура її тіла повинна постійно бути не нижчою 24-26 градусів, відповідно тепло має бути і в кімнаті. Якщо у приміщенні холодно, ігуана завмирає, стає холодною, і якщо її вчасно не відігріти, може загинути. Взимку на веранді складно підтримувати високу температуру, то ми вже й подушками закладаємо підвіконня, і кондиціонер вмикаємо. А якщо на вулиці таки дуже холодно, поміщуємо ігуану в тераріум. Вона дуже любить тепло, тому на веранді часто вилазить на газову трубу під самою стелею і сидить там непорушно, а злізає лише для того, щоби поїсти. А їсть вона тільки коли досягне певної температури тіла. Навесні та влітку, коли багато сонця, Нонна стає яскраво-зеленою, а на зиму набуває коричневого кольору. Також кілька разів на рік ігуана змінює шкіру. У теплу пору року ігуану легко прогодувати, бо її улюбленими ласощами є кульбаба. А взимку з цим трохи проблема, бо доводиться купувати огірки, помідори, листя салату. А дехто годує ігуан сиром, тарганами, мишами.
– Нонна дуже любить купатися – продовжує пані Тетяна. – Влітку ми їй встановлюємо на веранді фонтан. Коли у тварини гарний настрій, вона дозволяє себе погладити, я можу її погодувати з руки. Дехто у Чернівцях ходить по місту з ігуаною на плечі. Але я Нонну на руки не беру – може вкусити. Моя ігуана не ручна, бо я з нею проводжу мало часу. Нонна прекрасно розуміє усе, що ми їй кажемо, але ставиться до людей, як до прислуги, із легким презирством. Ігуана ніколи ні на кого не кинеться, якщо не відчуває небезпеки для себе. Хіба якщо десь заховається, а я різко забираю тарілку з їжею, то може хвостом ударити. Але загалом Нонна не агресивна.
На жаль, як ми не кликали і не приманювали Нонну їжею, вона так і не спустилася з газової труби під стелею. Тому сфотографувати нам її не вдалося.
У чернівецьких зоомагазинах маленьку ігуану можна придбати за 1200-1500 гривень.
Галина МАРКІВ
ДОВІДКА
Зелена, або звичайна ігуана – крупна ящірка роду "Справжні ігуани", яка веде деревний спосіб життя. Живе у Центральній та Південній Америці, у природних умовах її можна знайти на великій території від Мексики до південної Бразилії й Парагваю, а також на островах Карибського моря. Довжина тулуба (від носа до кінчика хвоста) сягає в середньому двох метрів, вага – до п’яти-семи кілограмів. Живуть на деревах, біля водоймищ. Добре лазять, швидко рухаються. За правильного догляду тваринка може прожити в неволі від восьми до 20 років.
28-11-2008, 11:09
0
2 869