RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

– З 15 листопада відкрився сезон полювання на пушного звіра (зайця, лисицю) і на парнокопитних (кабана, козулю, оленя), – розповів"МБ" головний мисливствознавець обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок Любомир СИНЯТОВИЧ. – На Буковині є достатньо звірини, щоби полювати на неї. Заборонено лише полювання на медведя, якого занесено до Червоної Книги. Кожен мисливець повинен отримати ліцензію. Ціна її різна, залежно від звіра. За день дозволяється підстрелити одного зайця, зате лисиць – скільки зможеш. Останнім часом їх розвелося досить багато. Може бути й індивідуальне полювання на козулю.
На кабана йдуть компанією
– На кабана та вовка ніхто ніколи не йде один, бо це дуже небезпечно, а збирається компанія – до 20 осіб, – каже Любомир Синятович. – Напередодні здійснюється інструктаж, кожному вказують його місце, яке не можна залишати та змінювати маршрут. Перед тим, як йти на полювання, мисливець повинен зробити відмітку в контрольній картці обліку, вказати район та добуту дичину. Інакше ми маємо право складати протокол і накласти штраф. Наприклад, якщо незаконно добути зайця, відшкодування становитиме 500 гривень плюс в середньому 170 гривень штрафу. Тому, йдучи на полювання, мисливець повинен обов’язково взяти із собою відповідні документи, зброю та боєприпаси. Не варто забувати й про аптечку і сірники, бо всяке може трапитися. Бажано мати "сигнал мисливця", яким можна повідомити про небезпеку, особливо в горах. Рушницю треба зберігати в спеціальному сейфі, прикріпленому до стіни чи підлоги. Ключ повинен знаходитися виключно у власника. Про його місцезнаходження не повинен знати ніхто, навіть дружина і діти. Мисливця можуть позбавити права на полювання за грубі порушення. Якщо, скажімо, він незаконно здобув козулю чи кабана, полював у заборонений період чи в заповідній зоні.
"Говоримо не про жінок, а про зайців і козуль"
– Повірте, мисливці не йдуть за м’ясом. Його можна придбати в магазині чи на базарі. Полювання – це хобі справжніх чоловіків, це азарт. А ще – це романтика і свято для душі, – стверджує Любомир Синятович. – Цим займаються і керівники підприємств, і бізнесмени, і депутати, навіть священики та пастирі. Захоплюються мисливством і жінки. До речі, вони ходили з нами на кабанів і досить мужньо трималися. Тих, хто ганяється на крутих машинах полями за звіриною, не можна назвати мисливцями. Це люди, які живуть за принципом: "Після мене – хоч потоп". Їх не цікавить, що не залишиться жодного зайця чи оленя. Справжній мисливець може годинами сидіти у засідці, милуватися краєвидами, спостерігати за польотом качки і щасливий повертатися додому, нічого не здобувши. Головне – не полювання, а сам процес. Це повноцінний відпочинок від роботи, повсякденності, міського шуму. Ти залишаєшся наодинці з природою, проходиш пішки десятки кілометрів. Дуже цікаво "читати" сліди звірів на снігу, за якими можна визначити їхню поведінку та відстань до них. Повертаєшся додому стомлений, брудний, думаєш: все, більше ніколи вже не піду. Та тільки-но засвітає, схоплюєшся і знову біжиш. Провівши так вихідні, можеш спокійно працювати весь тиждень.
– Звичайно, мисливці люблять посидіти біля багаття, поговорити, поспівати, – захоплено розповідає Любомир Омелянович. – Годинами тривають суперечки, що хтось вибіг не з-за того куща чи дерева, не туди стріляв, зіпсував усе полювання. Все це – під веселий сміх та жарти. І анекдоти, і розповіді стосуються виключно полювання. Ми майже ніколи не говоримо про жінок, більше – про зайців, лисиць, кабанів, козуль…. Якщо вбиваємо зайця чи качку, обов’язково варимо юшку. Під сто грамів вона дуже добре йде. А до юшки ще чимало чого привозимо із собою – м’ясного та рибного. Любимо поспівати та пограти. Беремо із собою не тільки гітари, а й інші музичні інструменти – акордеон, скрипку, бубон. Виходить цілий оркестр. Кожного мисливця пізніше відвозимо додому під самі ворота, граємо марш.
Надія БУДНА

Що потрібно мисливцеві
Рушниця – від 1100 до 5000 гривень. Ексклюзивна може коштувати набагато дорожче.
Патрони і патронтаж.
Екіпірування: взуття (звичайне, для води, гірської місцевості), камуфляжний костюм, термобілизна (180 грн), рукавиці, шапка, хусточка зі спеціальної тканини від поту, маска на обличчя для маскування.

Вартість ліцензії
На кабана на один світловий день – 500 гривень.
На козулю на один світловий день – 400 грн.
На зайця-русака багаторазова (від 16 листопада до 18 січня 2009 р.) – від 80 до 150 грн.
На лисицю: разова – 40 грн, багаторазова – 150 грн.

Магазини спорядження
"Легіон", ТЦ "Майдан".
"Все для полювання та рибальства", вул. Гайдара, 7.
"Рись", вул. Герцена, 3.
"Сокіл", вул Руська, 252.
"Мисливсько-рибальський клуб", біля кінотеатру ім. І. Миколайчука.
28-11-2008, 11:07
Коментарів 0 Переглядів 5 466

Теги -

Чоловіка шукали майже пів сотні рятувальників

59-річний водій автомобіля "Renault Duster" наїхав на велосипедиста

Зіткнувся "Lexus" з мікроавтобусом "Ford"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.