RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » У клубі «Троя» вчитимуть кататися на конях і поні

У Реваківцях на Кіцманщині відкрився клуб верхової їзди "Троя". На урочистому відкритті побували і кореспонденти "МБ".
Територія клубу – близько шести гектарів. Раніше тут знаходилася колгоспна ферма. На її місці створили куточок для відпочинку. На урочистому відкритті клубу директор фірми "Брук-Бет" Володимир Воронюк зізнався, що нарешті здійснилася його заповітна мрія. Приміщення клубу верхової їзди оформлено у відповідному стилі – скрізь розвішано фігурки коней, упряж, сідла. Тут є закритий манеж для навчання початківців, а на території – відкритий для катання досвідчених наїзників.
У конюшні, де пахне сіном, ми побачили семеро доглянутих породистих коней і двох симпатичних поні. Вони доброзичливо відгукувалися на свої клички, тягнулися до рук за ласощами – шматочками цукру. Особливо сподобалася всім життєрадісна вагітна поні Голді. Вона із задоволенням позувала перед фото- і відеокамерами, весело шкірила. Семирічна дівчинка Оля похвалилася, що вже каталася на поні, їй дуже сподобалося. Тому буде приходити сюди й надалі. Як повідомили працівники клубу, вартість одного коня – 10-25 тисяч доларів, а поні – три тисячі.
– Засновники нашого товариства дуже люблять тварин, зокрема коней, тому вирішили створити клуб верхової їзди, – розповів заступник директора фірми "Брук-Бет" Валерій ПОГУРСЬКИЙ. – В області подібних закладів поки що немає, тому ми їздили в інші міста, щоби подивитися, як повинен виглядати клуб. Робота тривала три роки. Ми обладнали закритий манеж, майданчик для вигулювання коней. Клуб працюватиме щодня. Наші інструктори – дуже досвідчені, давно займаються кіньми. Наступного року плануємо спорудити великий зал для кінних змагань. Хочемо також влаштовувати перегони.
Старший тренер клубу Андрій ФРОЛОВ кіньми займається 34 роки.
– У мене є свій кінь "Кордон", якому вісім років. Я особисто приймав пологи, – зізнався Андрій В’ячеславович. – Кінь – надзвичайний подарунок природи. Він може дати людині любов, здоров’я, добрий настрій. Але коней теж треба любити, розуміти, поводитися з ними впевнено. Щоби навчитися кататися, потрібне велике терпіння та наполегливість. У мене вже сформувалася спортивна група з п’ятьох дітей віком від 12 до 16 років. Вони приїжджають на тренування з Чернівців. Я також займатимуся з дорослими та дітьми, які захочуть навчитися кататися на конях та поні. Півгодини уроку коштуватиме 50 гривень. Звичайно, для їзди на коні потрібні спеціальний одяг та взуття. Зокрема штани повинні тягнутися, аби можна було вільно рухатися, а чобітки – тісно прилягати до ноги. Хочемо відкрити групу здоров’я для дітей, хворих на дитячий церебральний параліч. Однак для цього необхідно отримати відповідну ліцензію. Лікування таких хворих за допомогою коней уже давно практикують у світі. Тому ми теж хочемо допомогти їм.
Анжела тренується в Андрія Фролова два роки, а Дана – тільки розпочала тренування. Дівчата вже добре катаються, скачуть на місцевості. "Кінь дуже відчуває любов, не терпить фальші, – запевнила Анжела. – Його треба розуміти і не боятися, бо інакше він може скинути тебе. З ним потрібно ласкаво розмовляти, заспокоювати, хвалити, як і будь-яку людину".
На території клубу є також велика ферма. Тут і корови, і чорні в’єтнамські свині, і павичі… Вгодовані блискучі нутрії із задоволенням хлюпалися у мисках з водою. Та найбільша гордість ферми – 25 екзотичних страусів, які вільно гуляють по загородженому майданчику. Нам вдалося спостерігати за весільним танцем цих дивовижних птахів. Незважаючи на свою вагу – біля 200 кілограмів, страус рухався надзвичайно граційно, розпушуючи пір’я та видаючи пристрасні звуки любові. Вартість одного – 1500 доларів. На страусиних яйцях пишуть великодні писанки і продають їх за п’ятсот і більше доларів.
Надія БУДНА
25-11-2008, 10:39
Коментарів 0 Переглядів 5 556

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.