RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Ваш будинок зноситимуть? Рахуйте кожен кущик у саду

Нові багатоповерхівки часто зводять на місці знесених приватних будинків. Сучасні мікрорайони споруджують на вулицях Червоноармійській та Руській, де у багатьох будинках немає зручностей, по воду доводиться ходити до криниці. Тому дехто з мешканців прагне переселитися у сучасне житло з усіма зручностями. Проте є й такі, що не бажають нічого міняти. Однак і ті, й інші ретельно підраховують суму компенсації, вносячи до неї кожне деревце та кущик на присадибній ділянці.
Старшим людям важко відмовитися від городу
Володимир, який мешкає на вулиці Червоноармійській у будинку №130, зізнався, що не проти переселитися у квартиру з усіма зручностями.
– У моєму будинку є вода, але немає ванної і туалету, – розповів чоловік. – Хоча приватний будинок має чимало переваг. Я сам собі господар, що хочу, те й роблю. Не залежу від інших мешканців, які, може, не будуть вчасно сплачувати комунальні послуги, а страждати доведеться й мені. Не впевнений, що мої сусіди захочуть прибирати на сходовому майданчику. Зрештою, маю декілька фруктових дерев та кущів, квіти цвітуть під вікнами. Не кажучи вже про великий підвал та горище. Звичайно, вимагатиму компенсації за все. У жодному випадку не погоджуся на однокімнатну квартиру та інший район.
78-річний Іван Петрович заявив, що не хоче переселятися зі свого будинку.
Каже, що має чотири сотки городу, де ростуть виноград, яблуні, груші, навесні садить город. Тримає собаку і двох кішок.
– Куди їх подіну? Забрати у багатоповерховий будинок не зможу, – бідкається чоловік. – Та й вище другого поверху не піднімуся – болять ноги. Якщо не працюватиме ліфт, не зможу навіть до магазину чи аптеки сходити. Дружина померла, живу один. Досі не купував ні яблук, ні полуниць, ні зелені – все вирощував на своєму городі. Вино робив з винограду. Вечорами люблю посидіти на лавці на подвір’ї. Всього цього не буду мати у багатоповерховому будинку.
А ось Оксана Василівна щаслива, що її будинок потрапив під знесення.
– Так я змогла отримати дві двокімнатні квартири покращеного планування, – для себе та доньки, – тішиться жінка. – Мені пропонували гроші, але я відмовилася. Порахувала, що не зможу купити за них дві гарні квартири. Якби не знесли будинок, то ми ніколи не змогли би їх придбати за власні кошти.
Щоби не дійшло до суду, забудовники переплачують
Проблему компенсації за знесене житло цілковито покладено на забудовників. Це переважно коштує їм чималих грошей. Тож зрозуміло, що ці витрати потім закладаються у вартість новобудови.
– Ми вже знесли старого приватного житла, переважно на вулиці Червоноармійській, на 8,5 мільйона гривень, які довелося компенсувати, – розповів генеральний директор ВАТ "ПМК-76" Василь КАГЛЯНЧУК. – Дехто з мешканців отримав квартиру, дехто – гроші. Згідно із законодавством, надана площа не повинна бути меншою за втрачену. Траплялося, що в одному будинку чи квартирі було прописано дві або навіть три сім’ї. У такому випадку доводилося виділяти дві або три окремі квартири, тобто компенсація у декілька разів перевищувала вартість знесеного житла. І це незважаючи на те, що деякі будинки давно віджили своє, були в аварійному стані, навіть становили загрозу для життя. Зазвичай вимагають квартири в цьому ж районі. Тому виділяємо їх у щойно зданих будинках. Звичайно, мешканці, підраховують абсолютно все – до деревця та кущика. Якщо земельна ділянка приватизована, то інколи називають фантастичну цифру компенсації. Ми намагаємося все залагодити, щоби справа не дійшла до суду. У такому разі будівництво може надовго затягнутися, отож, втратимо ще більше. Щоби не виникало непорозумінь, із кожним власником знесених будинків заздалегідь укладаємо угоду, в якій все обумовлюється. Обов’язково завіряємо її в нотаріуса. Новий мікрорайон, який ми споруджуємо на вулиці Червоноармійській, протягнеться аж до Канівської. Отож, доведеться ще зносити чимало старих будівель.
– У мене поки що не виникало конфліктів із мешканцями знесених будинків –запевнив генеральний директор будівельної фірми "Ріка" Юрій РИБАК. – На вулиці Руській нещодавно довелося відселити п’ять сімей, вирішується питання з шостою. Я просто викупив у них їхні приватні будинки, які треба було зносити. Вирішив, що це легше, ніж шукати квартири. Адже догодити кожному надзвичайно важко. Щоби уникнути конфліктів, інколи доводилося переплачувати. Так, одній багатодітній сім’ї дали кошти на придбання трьох окремих квартир.
– Досі мені не доводилося мати справу з компенсацією. Але незабаром доведеться зносити шість приватних будинків на вулиці Кармелюка, де споруджуватиметься багатоповерхівка, – повідомив генеральний директор будівельної фірми "Чернівціжитлобуд" Василь МОРОЗ. – Від своїх колег знаю, що надзвичайно проблематично домовлятися з мешканцями. Крім надання квартири, доводиться виплачувати окремо компенсацію за майно – землю, сад, підвал, горище тощо. Мешканці вимагають великі кошти за приватизовану земельну ділянку. Зараз навіть існує такий бізнес: деякі "бізнесмени" скуповують ветхі споруди за копійки, приватизовують їх разом із земельною ділянкою, а згодом продають за великі гроші. І доводиться платити, бо інакше нічого не збудуєш. (Надія БУДНА)
Редактор: Igor
20-11-2008, 10:37
Коментарів 0 Переглядів 2 220

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.