RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Двері кореспондентові "МБ" відчиняє мама Маріани Домніка Василівна, усміхається, кричить: "Маріано, до тебе гості!" У вузький коридор виїжджає на візку молода симпатична жінка, запрошує до кімнати. Не замовкає телефон. "Це мої друзі з товариства інвалідів-спинальників "Мрія", – каже Маріана, дивлячись на визначник номера. – Вони щодня телефонують мені, розповідають про свої проблеми. Це досить веселі та життєрадісні люди, які намагаються жити нормальним життям". До кімнати забігає одинадцятирічний Юра, обнімає та цілує Маріану. "Моя мама – найкраща у світі, я її дуже люблю, – зізнається хлопчик. – Вона допомагає мені робити уроки. Ми разом ходимо у парк, коли гарна погода, на піцу. Я її везу на візку. Навчаюся у 5-Б класі школи №18, що біля нашого будинку. Маю дванадцять балів з фізкультури і співів. Посів перше місце в області з вільної боротьби, отримав медаль. Тепер можу захищати маму. Ніколи її не покину, завжди буду з нею".
Маріана витягує кілька альбомів, показує фото зовсім маленького Юри. Поруч із ними – усміхнений батько хлопчика, який згодом покинув дружину і сина заради здорової жінки. Від пережитого Маріана зовсім перестала ходити. Відтоді її ногами став інвалідний візок.
– Добре, що Юра здоровий, бігає, займається спортом. Бо я інвалід дитинства – до семи років зовсім не ходила, – розповідає Маріана. – Батьки виносили мене надвір, садили на лавку, і я дивилася, як граються та бігають діти. Але мене ніхто ніколи не ображав, і я ніколи не почувалася інвалідом. З подругами дитинства – Мусею та Наталею – дружу й досі. Минулого року на день народження вони подарували мені комп’ютер. На добрих людей мені завжди щастило. Батьки дуже хотіли, щоби я нічим не відрізнялася від здорових дітей, за що я їм безмежно вдячна. Після складної операції я у вісім років разом з іншими дітьми пішла до першого класу школи №18. Наш клас був дуже дружним. Недавно святкували 20-річчя випуску, то до мене додому завітали всі мої однокласниці. Моїм класним керівником був Троян Єремічук. І досі не забуває про мене – передає вітання, намагається у всьому допомогти.
До кімнати заходить Домніка Василівна, слухає нашу розмову, витирає сльози. "Я все життя працювала кухарем, – каже, зітхаючи. – Була вагітна Маріаною – ще сім місяців не виповнилося, як підняла важку каструлю. Стало зле, швидка доставила у пологовий будинок. Донька випала з мене на зацементовану підлогу, коли везли коридором до залу. Дитину довго тримали в лікарні, казали, що помре. Але, слава Богу, Маріана вижила. Лікарі встановили діагноз "дитячий церебральний параліч", який зняли тільки через …30 років. Сказали, що цієї хвороби ніколи в доньки не було, а просто неправильно зрісся перелом. Проте той діагноз дуже їй нашкодив. Лікарі категорично заборонили Маріані народжувати, лякали, що дитина теж буде хворою на ДЦП, радили зробити аборт. Я ж переконувала лікарів, що в Маріани немає церебрального паралічу і дитина народиться здоровою. Скільки сліз пролила – не виміряти. Зрештою, всі просто махнули на нас рукою, мовляв, робіть собі, що хочете. Отож я, можна сказати, відвоювала внука у медиків. І хлопчик народився здоровим. Уся наша родина почувалася щасливою. Дід на радощах три дні всіх сусідів поїв самогоном, хвалився, що має внука.
– З батьком Юри я познайомилася, коли працювала в лазні, – пригадує Маріана. – Мені тоді було 27 років. Коли завагітніла, твердо вирішила: буду народжувати. Всі дев’ять місяців довелося боротися з лікарями. Вони і лякали мене, і погрожували, і сварили. Але я дуже хотіла дитину, бо це був мій єдиний шанс не залишитися самотньою. Останні місяці пролежала в лікарні, не піднімаючись з ліжка. Мені зробили кесарів розтин. З народженням Юри я повірила в себе, у свої можливості. Йому, напевно, передалося те, що я не змогла здійснити. Він дуже жвавий хлопчик – бігає, стрибає, всім цікавиться – технікою, кораблями. Бабуся відвела Юру в гурток з вільної боротьби, тепер тішиться, що його хвалить тренер. Я теж беру участь у спартакіадах для людей з обмеженими можливостями.
– Донька ніколи не показувала, що в неї щось болить, не скаржилася, – каже Домніка Василівна. – Навпаки, там, де вона, – завжди весело, сміх і жарти. Ще змалку Маріана дуже любила читати. І тепер біля неї – багато книжок і газет. Я дуже щаслива, що в доньки є син. Вона вистраждала його своїм життям.
– Юра – моя найбільша радість і перемога, – сказала наприкінці розмови Маріана.
Надія БУДНА
20-11-2008, 09:59
Коментарів 0 Переглядів 1 906

Теги -

59-річний водій автомобіля "Renault Duster" наїхав на велосипедиста

Зіткнувся "Lexus" з мікроавтобусом "Ford"

Командир наголосив захисникам, що пишається їхніми потужними результатами на полі бою
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.