RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Новий спалах захворювань на кишкові інфекції стався у чернівецьких дитсадках. Станом на ранок вівторка зафіксовано 38 випадків захворювання дітей на гострі гастроентероколіти. 23 дітей госпіталізовано, їхній стан легкий або середнього ступеня важкості. Наразі точного діагнозу (подібні захворювання викликають приблизно 40 збудників) не встановлено. Усі діти, що захворіли, є вихованцями дитячих садків. Причому не одного чи двох, а аж 16-ти. Найбільше – з установи №9, де виявлено вісім випадків, четверо дітей госпіталізовано.
– Спалах припав на вечір п’ятниці, – розповіла завідувач дошкільного навчального закладу №9 Марія ТУДАН. – Як нам стало відомо, деякі батьки навіть змушені були викликати швидку.
Марія Тудан навіть не може уявити, що могло стати причиною захворювання. У садочку до приготування їжі ставляться дуже прискіпливо. Всі продукти зберігаються у холодильній шафі і обов’язково проходять термічну обробку. Особливо пунктуально дотримуються правил після спалаху захворювання у вересні. Зокрема й категорично заборонено приносити батькам на свята продукти, які швидко псуються. Завідувачка дитсадка недаремно згадала про свята. Річ у тому, що у керівництва управління освіти є версія, нібито діти потруїлися за “солодким столом”, влаштованим батьками до Свята осені, яке відзначали цими днями в садочках. Такої ж думки і головний лікар міської дитячої поліклініки Іван ХОРОШЕНЮК.
– Протягом суботи та неділі ми взяли посіви на бактеріологічне обстеження в одинадцяти дітей, батьки яких звернулися по допомогу, але відмовилися від стаціонарного лікування, – розповів головний лікар. – Причиною харчового отруєння могли стати вода або фрукти, які принесли до дитячих установ батьки. Як виявилося, минулої п’ятниці в багатьох садках відзначали свято осені. Вважаю, що у дитячих установах не повинно бути харчових продуктів, які не підлягають термічній обробці.
Діти захворіли у п’ятницю, а вже в суботу та неділю почали приходити до обласної дитячої лікарні з підозрою на кишкові інфекції. 11 листопада о 13.00 у відділенні кишкових інфекцій обласної дитячої клінічної лікарні перебувало 24 хворих дітей із 12 дошкільних закладів міста. Коли кореспондент “МБ” навідалася до лікарні, у прийомному покої перебувало ще троє дошкільнят із підозрою на кишкову інфекцію.
П’ятирічний Ромчик, який зараз лежить із мамою у відділенні кишкових інфекцій, розповів, що у п’ятницю у нього дуже розболілася голова і животик, тому його відвезли до лікарні. Зараз він почувається краще, може навіть бігати палатою. Інші хворі діти, з якими довелося поспілкуватися, теж скаржилися на болі в животі, розповідали, що блювали, часто бігали в туалет.
– Мій чотирирічний син Едік відвідує дошкільну установу №53, – повідомила Світлана ГРОСУ. – Минулої п’ятниці вранці я відвела здорову дитину до садка. В обід мені зателефонувала вихователька, сказала, що в Едіка сильне блювання, тому треба забрати його додому. Син весь горів, скаржився, що болить голова. Поміряла температуру – 39,8. Збити не могла. Він постійно блював, проносив. Вранці в суботу привезла його до лікарні. Син сказав, що у п’ятницю їв у садку суп і макарони з м’ясом, а у четвер були сосиски. З нашого садка у відділенні – ще троє дітей. Проте чимало батьків не звернулися до медиків – самі лікують дітей удома. Не кожен хоче лягати в інфекційне відділення.
Мама трирічного Василька, який відвідує той самий садок, розповіла, що син теж захворів минулої п’ятниці. Викликали швидку допомогу, але лікарі не могли збити високу температуру.
Цього дня у групі сина відзначали День осені. Але жінка не вірить, що, з’ївши банан чи апельсин, дитина могла захворіти. Адже їсть ці фрукти вдома щодня – і нічого не було.
– Перебуваю у відділенні зі своїм сином, який відвідує дошкільний заклад №32, – розповіла Вікторія ПАВЛЮК. – У Романа це вже третє отруєння за останні три місяці. Перші два рази ми не зверталися до медиків, бо я сама лікар, тому лікувала сина вдома. Вперше він захворів у вересні під час масового отруєння, вдруге – якраз на День міста, про це тоді замовчували. Але минулої п’ятниці стан Ромчика був надзвичайно тяжким: піднялася температура, він блював, проносив, а в суботу почалися судоми. Ми з чоловіком, теж лікарем, не могли нічого зробити, тому викликали швидку допомогу. Синові поставили попередній діагноз – “гостра токсикоінфекція”. Ми здали всі аналізи, чекаємо результатів. Як мені відомо, у старшій групі, яку відвідує син, є ще шестеро хворих дітей, але вони лікуються вдома. У двох середніх групах зафіксовано чотири і шість випадків. Ми розмовляли з мамами, які лежать у відділенні з дітьми, і дійшли висновку, що причиною можуть бути сосиски. Їх їли всі діти – хто раніше, хто пізніше. Самі діти розповіли нам, що ці сосиски мали дуже неприємний запах і смак. Деякі навіть відмовилися їх їсти. А мій Ромчик їв, як і інші діти, які тут лежать. Свято осені в групі було 30 жовтня, тому ніякого відношення до отруєння воно не могло мати. Я написала звернення до прокурора Чернівецької області, під яким підписалося поки що одинадцять мам. Багато батьків бояться переслідувань, тому не ставлять підписів. Ми просимо нарешті розібратися з харчуванням дітей у дошкільних закладах міста. Невже повинна померти дитина, щоби звернути увагу чиновників на організації, що постачають продукти у садки?..
Наразі СЕС не планує закривати жоден із садочків. А лікарі не радять батькам тримати дітей удома. Адже зараз садочки перебувають під посиленим наглядом лікарів, діти проходять огляд безпосередньо на місці. (Надія Будна, Ігор Довгань)

Нагадаємо...
У вересні цього року в Чернівцях на гострі кишкові інфекції захворіло 54 дитини. Серед них переважали вихованці дитсадків, але були і школярі. Причини спалаху досі не встановлені, хоча попередньо вказувалося на продукцію Чернівецького молокозаводу, який постачав йогурт, і місцевого підприємства з виробництва сосисок. Після цього йогурти і сосиски цього виробника у садочки припинили постачати.
У міській СЕС кажуть, що діагноз захворювання було встановлено, але збудника знайти не вдалося. Прокуратура за фактом масового захворювання порушила кримінальну справу, оштрафовано посадових осіб. Однак розслідування не завершено, від коментарів працівники прокуратури утримуються.


Коментарі

Василина МАЛИШЕВСЬКА, начальник міського управління освіти:
- Ми поки що не отримали ніяких висновків, які би підтверджували масове отруєння дітей у міських дошкільних закладах. Лише отримали інформацію, що у вихідні дні захворіли діти з 15 закладів, а в понеділок вони не прийшли до садка. Що спричинило захворювання – поки що невідомо. Одразу ж у вихідні дні було зроблено дезактивацію у всіх дошкільних закладах. Працівники все перемили та перечистили. Минулої п’ятниці у багатьох закладах проводили традиційне свято осені. Деякі батьки принесли фрукти. Тістечка та цукерки заборонено приносити. Управління освіти видало наказ про заборону видавати дітям термічно необроблену їжу. У садках все, крім кефіру та масла, проходить термічну обробку. Тепер навіть не знаємо, чим годувати дітей. Хочемо взагалі відмовитися від сосисок і ковбаси. Хоча у дошкільних закладах, згідно з нормативами, повинно бути 80 відсотків натурального м’яса, 20% – ковбасних виробів.

Валерій БОЛТЕНКОВ, завідувач відділення кишкових інфекцій обласної дитячої клінічної лікарні:
- Якби всі діти були з однієї дитячої установи, можна було би говорити про масове отруєння. Але вони з різних садків. Хоча кишкова інфекція – це насамперед хвороба брудних рук. На жаль, не всі батьки дотримуються елементарних правил особистої гігієни і вчать цьому своїх дітей. Це саме можна сказати і про дитячі заклади. Тому, на мою думку, профілактику слід починати з особистої гігієни та миття рук. Хоча, з іншого боку, такої кількості дітей з підозрою на кишкові інфекції за такий короткий період до нас ще не потрапляло. Попередній діагноз для всіх дітей поки що один – гострий ентероколіт. До кінця тижня, коли будуть готові всі аналізи – бактеріологічні та вірусологічні, ми уточнимо його для кожної окремої дитини. Зараз стан дітей оцінюється як середній. Важких, на щастя, не було, хоча трьом довелося ставити крапельниці. Мами називають різні продукти, які вживали діти, тому виділити якийсь один важко. Якби причиною захворювання була, наприклад, вода, хворих було би значно більше.

Володимир БЕШЛЕЙ, депутат міської ради, член комісії з розслідування попереднього отруєння дітей:
- Комісія, яка досліджувала масове отруєння дітей у вересні, негайно займеться і цим випадком. Щоправда, минулого разу нам так і не вдалося дізнатися основну причину захворювань дітей у міських дошкільних закладах. Не впевнений, що почуємо її цього разу. На грудневу сесію міської ради комісія готує пропозицію про відмову від ковбасних виробів та заміну їх натуральним м’ясом. Однак тоді доведеться збільшити видатки з міського бюджету на харчування дітей у садках. Навряд чи батьки захочуть платити більше.

Ірина ВОСТРІКОВА, начальник епідемічного відділу міської СЕС:
– Ми взяли більше двох сотень проб змивів, води, зразків харчів і їжі для аналізів. Проведено 250 бактеріологічних обстежень дітей і персоналу садочків на кишкову групу. Наразі навіть попередніх висновків ми зробити не можемо – потрібен час.
Фахівці підозрюють, що збудник захворювання міг бути у продуктах, які постачають в садочки. Через складність тендерних закупівель останніми тижнями немає одного постачальника м’ясних продуктів. Минулого тижня ковбаса надходила з Тульчина Вінницької області, сосиски – з Дубного на Волині. Тиждень перед тим м’ясопродукти надавав наш “Колос”. Однак м’ясні продукти обов’язково проходять термічну обробку. Тому під підозрою знову опинилася продукція Чернівецького молокозаводу. Зокрема кефір, який дітям дають без обробки. Йогурти після вересневого спалаху захворювання у садочки зараз не постачаються. СЕС провела обстеження молокозаводу, його працівників, на аналіз взято зразки закваски. Складність виявлення збудника захворювання полягає в тому, що інкубаційний період становить сім днів. Тобто діти могли заразитися впродовж усього минулого тижня.

Неофіційні коментарі
Співробітниця одного із садочків:
- Постачання продуктів у нас відбувається не найкращим чином. Так, досить поширеним є явище, коли кефір чи йогурт до нас привозять за день до закінчення терміну їх придатності. Звісно, у магазин таке вже не повезеш, а дітям – будь ласка. Хліб могли завезти у п’ятницю, який ми повинні тримати до понеділка. Щоправда, з вересня, після попереднього масового отруєння, ситуація змінилася на краще.
Вихователь одного із садочків
- Мене просто вражає, що ніхто з відповідальних осіб не зазнав покарання за отруєння дітей у вересні. Лише оштрафували чи винесли догани працівникам садочків, які аж ніяк не контролюють постачання продуктів. Ні чиновники, які відповідають за тендери, ні постачальники покарані не були. Мабуть, і тепер зроблять нас винними.
Редактор: Igor
13-11-2008, 11:22
Коментарів 0 Переглядів 3 053

Теги -

59-річний водій автомобіля "Renault Duster" наїхав на велосипедиста

Зіткнувся "Lexus" з мікроавтобусом "Ford"

Командир наголосив захисникам, що пишається їхніми потужними результатами на полі бою
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.