Між міською владою й Радою підприємців, яка діє при Кабінеті Міністрів України, виникли суперечності щодо виплат компенсації постраждалим від повені підприємцям. Міська влада вважає, що по п’ять тисяч гривень повинні отримати лише підприємці, які уклали офіційний договір про оренду чи суборенду з адміністрацією ринку і сплачують податки. Натомість Рада підприємців виступає за те, щоби її отримали всі без винятку постраждалі, незалежно від угоди.
– До нашої комісії від серпня до 15 жовтня надійшло 6600 заяв від підприємців Калинівського ринку, – повідомив Євген ПРОКОПЕЦЬ, начальник фінансового управління міської ради, голова комісії з виплати компенсації підприємцям, які постраждали від повені. – До реєстру на отримання компенсації внесено 2750 підприємців, 2300 з яких уже отримали по п’ять тисяч гривень. Виплачено понад 10 мільйонів гривень. Готується проект ще на 150 осіб. Це ті підприємці, до документів яких не було зауважень. Водночас буде відмовлено в компенсації 1100 підприємцям, хоча цифра ця ще не остаточна. Основна причина – відсутність договору оренди чи суборенди. Ретельно перевірятимемо кожного заявника. У постанові Кабінету Міністрів щодо компенсації чітко вказано: надавати матеріальну допомогу постраждалим відповідно до чинного законодавства.
– Проте у постанові нічого не сказано про угоди з адміністрацією ринку, – заперечила голова Ради підприємців Оксана ПРОДАН. – Це не обов’язкова умова отримання компенсації. На нашу думку, матеріальну допомогу повинні отримати всі постраждалі, а не лише власники контейнерів, які уклали договір з адміністрацією ринку. Тому ми звертатимемося до депутатів міської ради, аби вони на сесії ухвалили відповідне рішення щодо надання допомоги всім без винятку постраждалим, навіть тим, які не уклали договір про суборенду.
Однак, на думку депутата міської ради Олексія РЕДЬКА, депутати місцевого рівня не мають права регулювати чинну постанову Кабінету Міністрів і брати на себе відповідальність за державні кошти. Ці зміни повинна внести сама виконавча влада України.
– Рада підприємців спонукає міську владу піти на порушення закону, – заявила начальник юридичного управління міської ради Ілона РУДЕЙЧУК. – Ми керуємося у своїй роботі Правилами торгівлі на ринках міста Чернівці, які було прийнято на сесії міської ради 2003 року. Вони передбачають обов’язковий договір про оренду торгового місця та сплату податків. Ми не маємо законного права приймати нове рішення, до того ж заднім числом.
– Я, як голова відповідної комісії, особисто несу відповідальність за державні компенсаційні кошти, – заявив Євген Прокопець. – Тому не можу керуватися чиїмись усними пропозиціями та порадами. Якщо рада підприємців бере на себе таку відповідальність, то я з радістю виплачу компенсацію всім постраждалим. Ми ж керуємося законодавчими актами. Депутати міської ради не можуть приймати рішення та брати на себе відповідальність замість Кабінету Міністрів, бо відповідати потім доведеться їм. І якщо ми зараз виплатимо всім по п’ять тисяч гривень, то пізніше жоден підприємець не укладе договір суборенди, і міський бюджет утратить мільйони гривень. Тому ми не можемо і не будемо заохочувати безлад.
Надія БУДНА
11-11-2008, 10:13
0
2 012