Урочисте відкриття IX Міжнародного конкурсу української мови імені Петра Яцика відбулося 10 листопада у Чернівецькому музично-драматичному театрі
ім. О. Кобилянської. На відкриття прибули відомі українські письменники, журналісти, науковці, міссцева інтелігенція, вчителі та викладачі, учні та студенти.
Урочистості з нагоди відкриття конкурсу імені Петра Яцика відбулися в цей день по всьому світі, де є українці. Минулого року в конкурсі в усьому світі взяли участь майже п’ять мільйонів учасників.
– Петро Яцик геніально придумав! – каже секретар Ради Національної спілки письменників України, співголова координаційної ради конкурсу Михайло СЛАБОШПИЦЬКИЙ. – Він казав, що українці не вміють відзначати своїх переможців. Наприклад, стрибне школяр вище за всіх на світі, а йому за це дають блискучий картон. А він вважав, що треба давати грошові премії. Учив: "Не придурюйтеся, що ви не любите гроші. Гроші треба любити. Вони – це ваш невільник, який працює на вас, за них можна купити комп’ютер, книжку. Крім того, це особливі гроші, адже дитина їх заробила інтелектом. Це додає їй упевненості у собі, стимулу, заохочення. Дитина повинна відчути, що українську мову вивчати престижно". Чому відкриття у Чернівцях? Уже традиційно кожен новий конкурс розпочинається в іншому місті України. А оскільки буковинські школярі мали дуже багато призових місць, то Буковина сто разів заслужила, щоби конкурс відкривали саме у вашому місті.
Одночасно у день відкриття розпочався і перший етап конкурсу. Усі чотири етапи завершаться у травні 2009 року. Тоді ж відбудеться і нагородження переможців.
На відкритті конкурсу нагороджували переможців конкурсу попередніх років. Згадали навіть про тих, хто здобув перемогу майже десять років тому.
– Коли я посіла друге місце у конкурсі імені Петра Яцика 2001 року, була лише у другому класі, – розповідає учениця Чернівецького ліцею №1 Алла КУЛЬБАБА. – Я навіть не усвідомлювала тоді усієї серйозності конкурсу. Нас нагороджував у Києві сам президент, велика церемонія, багато подарунків… Це все було для мене дивом.
Також на церемонії відзначали кращих учителів та викладачів української мови області.
– Перемоги даються єдиним бажанням учня й учителя до праці, – вважає заступник директора Чернівецької гімназії №1, заслужений учитель України Ольга ФЕЩУК. – Усім, хто обрав професію вчителя, варто пам’ятати слова про те, що поганий той учитель, який не хоче, щоб учень його перевершив. У мене багато гарних учнів, вони запам’ятовуються на все життя. Коли дитина, із якою ти працював, досягає чогось у житті, це – найбільша нагорода...
Галина МАРКІВ
11-11-2008, 10:10
0
1 871