RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Надавати першу допомогу вчили на фестивалі соціальної реклами

Традиційний обласний фестиваль соціальної реклами, приурочений Дню працівника соціальної сфери, відбувся у Чернівцях. На ньому свої досягнення та послуги пропонували центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, державні установи, громадські організації.
Тут можна було отримати інформацію про безкоштовний літній наметовий табір і навіть взяти збірник пісень, найпопулярніших серед учасників табору.
– Міський табір "Ойкос" функціонує вже четвертий рік, – розповідає директор Чернівецького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олександра КУЗЬМА. – У цьому таборі діти відпочивають безкоштовно, навіть перевозять їх за кошти міського бюджету. У таборі діти вчаться жити на природі і в гармонії з нею. Мешкають у дерев’яних будиночках і готують їжу в "польових" умовах. Табір орієнтований на соціально незахищених дітей, хоч у ньому відпочивають і переможці різноманітних змагань, і волонтери нашого центру. Списки учасників табору починаємо формувати навесні. Одночасно у таборі може відпочивати 48 дітей. Проте усього є вісім змін, тож за літо ми можемо оздоровити майже 450 дітей.
Товариство Червоного Хреста на фестивалі навчало людей бути готовими до катаклізмів.
– Ми представили чимало брошур, у яких вчимо надавати першу допомогу, а також інструктуємо, що робити за надзвичайних ситуацій, – пояснює голова Чернівецької обласної організації Товариства Червоного Хреста України Тетяна КОРНІЛОВИЧ. – Події липневої повені засвідчили, що люди, на жаль, не готові до природних і техногенних катаклізмів, які можуть нас очікувати. Також ми здійснюємо профілактику торгівлі людьми, міграції, безпритульності, туберкульозу, ВІЛ/СНІДу.
– Основним напрямком нашої діяльності є попередження торгівлі людьми, зокрема дітьми, – розповідає заступник керівника Чернівецького обласного громадського молодіжного об’єднання "Сучасник", тренер-консультант Інна ЯЦИШИНА. – Сьогодні ця проблема актуальна для нашого краю. Ми розповсюджуємо довідкові матеріали, даємо поради щодо виїзду за кордон, юридичні, психологічні консультації. Також займаємося реабілітацією потерпілих від торгівлі людьми. Часто допомагаємо повертатися людям із-за кордону, розшукуємо зниклих емігрантів. За період нашої діяльності вже 450 осіб отримало допомогу.
Біля столика громадської соціальної служби "Допомога людям" – різноманітні інвалідні візки, а також усе, що може знадобитися людині з обмеженими фізичними можливостями: ложки, ножі, виделки та відкривачки для консерв із широкими ручками, прилад для миття голови, палиця, якою можна дістати предмет на відстані, спеціальний унітаз, підставка для чашки в інвалідному візку, таблетниця. Як пояснив керівник служби Андрій ШЕВЧУК, усі ці речі – не безкоштовні. Але їх майже ніде неможливо придбати, і держава їх не надає інвалідам, саме тому вони є цінними і дуже важливими покупками.
– Ми надаємо чимало послуг людям з обмеженими фізичними можливостями, – пояснює Андрій Шевчук. – Зокрема працевлаштування, послуги перукаря, ремонт і придбання інвалідних візків. Деякі речі видаємо напрокат, якщо людина не має змоги їх придбати. Звісно, ціни немалі (інвалідний візок коштує від п’яти тисяч гривень). Але наша місія – не заробити гроші, а зробити так, щоб у нас можна було знайти усе потрібне.
Галина МАРКІВ

КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ:
Чернівецький обласний центр зайнятості (вул. Університетська, 31, тел. 55-32-70);
Чернівецький міський центр зайнятості (вул. Бетховена, 5, тел. 51-55-63);
Чернівецький "Бізнес-центр" (вул. О. Кобилянської, 20, тел. 58-55-72);
Центр розвитку кар’єри Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ (Центральна площа, 7, тел. 52-21-12);
кадрове агентство "Тандем" (вул. Стасюка, 14А, оф. 507, тел. 58-51-02, 58-43-89);
"Служба психологічної підтримки "Телефон довіри" – 57-15-15;
Чернівецький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – 52-64-34;
Громадська соціальна служба "Допомога людям" (м. Чернівці, вул. Садовського, 8, тел. 53-88-70, 52-15-64)
11-11-2008, 10:05
Коментарів 0 Переглядів 2 797

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.