Чернівецькі турфірми наввипередки пропонують буковинцям вирушити до Єгипту. І місцеві туристи не проти, незважаючи на те, що нинішнього року відпочинок коштуватиме приблизно на 30-40% дорожче, ніж торік.
Причому враження буковинці привозять приблизно однакові: літак, готель, пляж, коралові рифи, дайвінг, літак… А ось якщо уявити, що ваша подорож не передбачає відвідування Хургади, Таби або Шарм-ель-Шейху. Є ще щонайменше кілька речей, заради яких варто помандрувати до цієї східної країни. Насамперед – річка Ніл, яка свого часу годувала всю єгипетську цивілізацію, і яку тепер годують туристи. А ще є Олександрія, Суецький канал і зрештою – сам Каїр.
Нілом помандруєте
до островів
Тур Нілом може тривати кілька днів, за цей час туристи відвідують безліч екскурсій і визначних місць. Така подорож не поступиться найкращим екскурсійним маршрутам.
– З Асуана до Луксора мандрівка триває п’ять днів, – розповідає Людмила СУМСЬКА, директор туристичної компанії. – Можна поєднати круїзну подорож із пляжним відпочинком у Хургаді. Або, навпаки, зупинитися в Марса Аламі, віддаленому від цивілізації курорті.
Асуан туристи з досвідом радять відвідувати взимку, коли він по-справжньому оживає. Одне з найвідоміших місць Асуану – тераса готелю "Cataracts". Тут свого часу зупинялася Агата Крісті, коли писала "Смерть на Нілі". За книгою пізніше зняли кінострічку, що дало основний поштовх для розвитку місцевого туризму.
Асуан – незвичайне місто, тут закінчуються долини і починається пустеля Нубія. Ще з часів фараонів тут процвітала торгівля, якою живе і сучасне місто.
Прогулянка на фелюзі (традиційному єгипетському човні з косим вітрилом) – надзвичайно романтична, хоча до багатьох видатних місць Асуана інакшим транспортом і не дістатися. Наприклад, острів Слоновий або острів Рослин, де розташовано ботанічний сад із понад 400 видами тропічних рослин та найбільшою колекцією пальм.
Однією з найцікавіших екскурсій Нілом вважають відвідування храму Абу-Сімбела. Тут, майже на кордоні із Суданом, в історичній місцині Нубії, розташований великий храм фараона Рамзеса ІІ і маленький храм, присвячений його дружині. Храм фараона вирублено в скелі на глибину 65 метрів, а фасад прикрашають 20-метрові статуї. Свого часу його рятували від затоплення водами озера Насер, розібрали та відтворили в первозданному вигляді на 60 метрів вище озера. Ця операція обійшлася ЮНЕСКО в 40 мільйонів доларів.
Вітрильною фелюгою можна потрапити на острів Філе до храму богині Ісіди. Вона була неймовірною жінкою: так кохала свого чоловіка Осіріса, що зібрала його
рештки, розкидані по всій землі, і оживила коханого. Єгиптяни довго вклонялися храму на острові і досі свято бережуть усі легенди, пов’язані з неймовірною історією кохання.
У Каїрі навчитеся торгуватися
– Каїр – метушливий, переповнений людьми мегаполіс, який швидко втомлює, – ділиться враженнями мандрівник Володимир ОЛІЙНИК. – Будьте готові до того, що часу витратите на місто щонайменше на третину більше, ніж плануєте. Всі туристи, потрапивши до Каїру, насамперед ідуть у Музей Античності. Тут варто з’явитися раніше, годині о дев’ятій ранку, коли музей відчиняється. Причому кулею бігти на другий поверх, де на огляд виставлено скарби з усипальниці Тутанхамона. Можливо, матимете хвилин 10, щоби насолодитися усією величчю експонатів, доки інші туристи штурмуватимуть сходи.
Каїр – ідеальне місце для покупок. Хан-ель-Халілі вважають найбільшим не тільки на середньому Сході, але й в усьому світі базаром. Певна його частина орієнтована винятково на туристів, але здебільшого це справжній східний базар, де цілі квартали зайняті торговцями золотом, мідними виробами, шовками та прянощами.
На думку Володимира Олійника, золоте правило науки торгуватися – запропонувати половину тієї суми, яку ви насправді готові заплатити за покупку, а далі – як складеться.
Не варто забувати, що Каїр – великий мусульманський центр, із безліччю мечетей. Зі столиці можна помандрувати на північ – в Олександрію або в Сінай, до відомого монастиря Святої Катерини. А можна з’їздити в Саккару і Мемфіс, щоби помилуватися храмами та пірамідами.
Вікторія УГОРСЬКА
Туристичний сезон
Кращий туристичний сезон у Єгипті – із листопада до березня. Тоді туристи позбавлені виснажливої спеки. Але це високий сезон: ціни значно підстрибують, а туристів дуже багато. Нинішнього листопада путівка на двох не коштуватиме менше тисячі доларів.
Наприкінці березня та на початку квітня в Єгипті бушують піщані бурі й шторми з пилу.
Можна:
Оскільки в Єгипті спекотно, варто взяти в подорож одяг із натуральних легких тканин, наприклад, шовку, бавовни. Парасолю брати не потрібно, в цій країні вже забули, що таке дощі.
В аптечці повинні бути ліки від розладів шлунка та кишківника. Організмові може не сподобатися місцева кухня.
Торгуватися на базарах, але не в крамницях.
Привезти сувенір із папіруса.
Не можна:
Пити воду з крана. Воду краще купувати, у крамницях вона коштує дешевше, ніж у готелях.
Нервувати, коли доводиться довго чекати. Багато туристів розповідають, що персонал у готелях дуже повільний. Єгипетські п’ять хвилин можуть тривати годину.
Заходити до мечеті під час молитви.
Пропонувати єгиптянам випити "за знайомство". Мусульмани не вживають алкоголю. Тому навіть не можна в нетверезому вигляді з’являтися там, де багато мусульман. Під час Рамадану не можна палити в громадських місцях.
Не прийнято фотографувати місцевих мешканців без їхнього дозволу і звертатися до місцевої жінки, якщо в неї прикрите обличчя.
Категорично не можна критикувати іслам.
Якщо ви вже опинитеся в Каїрі, не можна гуляти на самоті "Містом мертвих". Це старий цвинтар, в усипальницях якого подекуди мешкають злодії.
7-11-2008, 10:43
0
2 528