У селі Багна на куті "Кам’яному" під час липневої повені невеликий потічок повністю зруйнував місток – відрізаними від села залишилося 19 будинків.
– Майже кілометр вулиці Буковинської перетворився на глиняне місиво – довелося ходити бережками і вбрід, – розповідає місцева жителька Галина БОДНАРЮК. – Та найгірше те, що через відсутність містка наші діти змушені були ходити пішки до школи в село Черешеньку, а це понад п’ять кілометрів, бо автобус не міг під’їхати. А коли захворіла маленька Іванка Чорней, то її мати щодня зносила доньку до потоку, аби лікар дав укол. Нині ми щасливі, що нам побудували добротний міст, хоча одного замало.
За словами людей, на вулиці потрібно звести ще три-чотири містки й укріпити береги, бо мешканці кута, а це 60 осіб, не мають можливості заготовити й привезти дрова на зиму. А ще висловилися, аби обласна влада допомогла придбати шкільний автобус.
– На відновлення таких переходів мобілізуємо зусилля обласного управління з надзвичайних ситуацій та лісовиків, – пообіцяв голова облдержадміністрації Володимир КУЛІШ. – Прикро, але на відновлення дорожнього господарства в області уряд заборгував нам майже 150 мільйонів гривень. Виділимо й шкільний автобус: вже надійшли кошти на десять таких машин.
А ось сільський голова Багни Василь ПРОЩУК запевнив односельчан, що через декілька днів зашутрують і вулицю Українську, а також подякував будівельникам за роботу. Останні, до речі, побудували міст за 38 днів, його вартість – 400 тисяч гривень. Можна було б і швидше, однак довелося укріплювати береги й забивати палі вглиб на чотири метри. До цього додамо, що робота будівельників буде даремною, якщо місцеві мешканці й надалі засмічуватимуть відвідні канави, що під час повені призводить до руйнації містків. А щоби новий перехід служив довго, криничною водою його окропило молоде подружжя Петро та Марина Клим.
Велика вода нанесла чималої шкоди і жителям одного з найбільших сіл району – Банилову. Ось що розповів сільський голова Микола АНДРЮК:
– Паводок пошкодив понад 300 городів й 160 дворів. А невеличка річка Коритниця розділила Банилів на три частини. Потерпілим селянам держава виділила 3,5 мільйона гривень компенсації, благодійні організації привозили продуктові набори, пральний порошок, фільтри для води.
Впродовж двох місяців кіровоградські будівельники побудували в селі два капітальні мости загальною довжиною двадцять метрів. Їхня вартість – понад мільйон гривень. Також на відбудову тутешніх доріг держава виділила 686 тисяч гривень, на відновлення дамби – 7,2 млн, газопроводу "Джурів – Банилів" – 1,3 млн грн.
- Всього у нашому районі треба побудувати 20 мостів, – розповідає заступник голови Вижницької райдержадміністрації Микола РОЩИБАК. – У Багні, Банилові і Коритному вони вже функціонують, майже готовий перехід і в Замості. Найважливіші і найоб’ємніші чотири мости треба звести в Долішньому Шепоті та Лопушній вартістю до десяти мільйонів гривень. Невеликі переходи будуватимуть на бетонній та дерев’яній основі.
До цього додамо, що нині в області вже побудовано 10 мостів комунальної власності у селах п’яти районів, а до кінця року функціонуватиме 112 мостів першої категорії. Ще 100 таких переходів відновлять наступного року.
Василь ГРИНЮК
6-11-2008, 10:51
0
1 765