RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Витрати на юну танцюристку – півтори тисячі доларів на місяць

Усе необхідне для танців відтепер можна придбати у спеціалізованому магазині в Чернівцях. Продавець-менеджер Тетяна охоче показує товари, рекомендує, що потрібно початківцям, які хочуть навчитися танцювати.
– Ідея відкрити такий магазин з’явилася, коли моя донька почала займатися танцями у клубі "Промінь", – розповідає арт-директор Галина ПАВЛЮК. – Виявилося, що надзвичайно важко в нашому місті придбати необхідний одяг та взуття. Довелося нишпорити по Інтернету. Директор фірми Мирослав Лещишин поцікавився, що я там шукаю. Він і запропонував мені зайнятися відкриттям спеціалізованого магазину, пообіцявши виділити кошти. Я поїхала до Києва, де вже був такий магазин, переймати досвід, замовляти товари... Останнім часом танцями масово почали займатися не лише діти, а й дорослі. Поштовхом для цього стали різні телевізійні шоу на зразок "Танці із зірками", "Танцюють усі", "Танцюю для тебе". Я, наприклад, займаюся східними танцями. Серед нас є жінки, яким понад 70 років. Це дає дуже багато. Ось я схудла, стала енергійнішою, впевненішою в собі, позбулася багатьох комплексів, знайшла друзів.
Для різного віку – різні підбори
– Для східних танців ми костюми не привозимо, бо вони дуже дорогі, до того ж, не завжди вгадаєш із розміром та кольором, – зізналася пані Галина. – Зате можна придбати спеціальне взуття та необхідні аксесуари, зокрема довгі сережки, браслети, сагаті – металеві прикраси, які одягають на пальці та клацають ними. У нас взагалі чималий вибір взуття для всіх видів танців – тренувань і виступів. Але коштує воно недешево, адже виготовляється вручну з натуральної шкіри. До того ж, бальне взуття має замшеву підошву, яка легко ковзає по паркету, та спеціальний супінатор. Підбори бувають різної висоти. П’ять сантиметрів – для дівчаток до 14 років. Потім вже стають на восьмисантиметрові. На хлопчиків є взуття для стандартної програми, де підбор нижчий, а для латиноамериканської – вищий. На зовсім маленьких дітей – інше взуття. Для щоденних занять можна взувати чешки, балетки, джазівки, щоби не напружувати ноги. Для спортивних танців хлопці беруть снікери, схожі на кросівки. У нас можна також придбати накаблучники та вкладиші.
Для латиноамери-канських танців знадобиться... засмага
Галина Михайлівна показує балеро для дівчаток, спіднички, закриті купальники, "велосипедки", гетри, теплі кофтини для розігріву, бальні сукні різних кольорів, комбідрези різних розмірів. Для хлопчиків – брюки, жилети, фраки та фрачні сорочки. Їм також потрібні ще фрачний пояс, підтяжки, спеціальний комірець, який кріпиться фрачними гудзиками, або метелики, запонки, хусточка, яку вкладають у верхню кишеню. Для танцюристів є навіть спеціальна косметика. Наприклад, під час виконання латиноамериканських танців обличчя і тіло мають виглядати засмаглими.
– У нас за каталогом замовляють тканину для пошиття бальної сукні, яку не купиш у звичайному магазині, – розповіла Галина Павлюк. – Вона повинна бути "дихаючою", еластичною – тягнутися в чотири боки, не морщитися. Сукню для танців шиють спеціально підготовлені кравчині на спеціальних машинках. У Чернівцях є декілька жінок-тренерів, які цим займаються, зокрема Оксана Дичка і Тетяна Богданова. Тканина дуже дорога. Наприклад, якщо у звичайному магазині метр шифону коштує приблизно 30 гривень, то для бальної сукні – 65, тканина з лайкрою – 150 гривень. Для пошиття костюмів на хлопчиків потрібна тканина, яка би не м’ялася і не рвалася, бо вони роблять різкі рухи, сідають на шпагат. Сорочки шиють з бавовняної або стрейчевої тканини.
– Взагалі бальні танці – недешеве хобі, – визнає пані Галина. – Скажімо, для дівчинки-підлітка це обійдеться у півтори тисячі доларів на місяць. Лише пошиття бальної сукні з каменями Сваровскі для виступу на конкурсі коштуватиме до тисячі доларів. Доводиться платити за індивідуальні заняття та майстер-класи. На змагання їздять теж за свій кошт. Хоча якщо доросла людина хоче просто навчитися танцювати, це обійдеться їй недорого. Треба заплатити за заняття приблизно 150 гривень на місяць, придбати найнеобхідніше для тренувань.
Готуючись
до весільного танцю, наймають тренерів
Останнім часом у Чернівцях наречені почали брати уроки у професійних тренерів бальних танців. Зазвичай молодята обирають віденський вальс або танго, дехто – румбу. Тим, хто хоча б трохи вміє танцювати, доводиться ходити на заняття два-три тижні. Декому не вистачає і місяця.
– Ми з чоловіком зовсім не вміли танцювати вальс, – зізналася чернівчанка Ольга. – Щоби не осоромитися на своєму весіллі, вирішили навчитися. Наші знайомі, які одружилися раніше, порекомендували нам професійного тренера бальних танців. Ми ходили на заняття щодня впродовж місяця після роботи. І коли під час весільного обряду в Палаці урочистих подій почали танцювати вальс, всі гості кричали "Браво!"
Надія БУДНА

ВЛАСНИЙ ДОСВІД
У танців немає віку
– Вчитися танцювати ніколи не пізно, – стверджує 56-річна Олена СНІГУР, яка займається бальними танцями вже другий рік. – Заняття покращують здоров’я, позитивно впливають на серцево-судинну та дихальну системи.
Для початківців місяць тренувань – тричі на тиждень по годині – коштуватиме 100-150 гривень. Ви можете обрати не лише традиційні вальс і танго, а й більш молодіжні: самбу, румбу, джайв, пасадобль, ча-ча-ча, екзотичні східні танці.
Головне в одязі для тренувань – комфортність. Він не повинен стримувати ваших рухів, заважати у танці, але водночас облягати вашу фігуру. Якщо добре видно контури тіла, тренерові легше помітити ваші помилки. Для занять бальними танцями чоловікам краще вдягати футболку і штани вільного крою. Жінці буде зручніше танцювати у спідниці чи в еластичних лосинах.
Де можна займатися
Танцювальні колективи "ХХІ століття", "Арабеск", "Юність", "Артеміда" – палац "Юність Буковини".
Ансамблі бальних танців "Промінь", "Динамо", "Алегро" – Центральний палац культури.
Хобі-клас "Спортивні та бальні танці для дорослих", клуб "Сучасник" – Будинок офіцерів.
Клуб "Гармонія" – ЗНЗ №4.
Клуб "Карнавал" – на "Кварці".
4-11-2008, 10:18
Коментарів 0 Переглядів 9 579

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.