RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » «Не сприймаю м’ясо і рибу як їжу»

Марина стала вегетаріанкою у 16 років. Зараз їй 27, вона заміжня, каже, що чудово почувається. "Ні здоров’я, ні фігура тут ні до чого. Я просто не захотіла їсти мертвих тварин. І це було моє свідоме рішення, – запевнила Марина кореспондента "МБ". – Зараз я вже не сприймаю м’ясо і рибу як їжу. Вживаю багато фруктів і сирих овочів, також молочні продукти. Серед моїх знайомих багато вегетаріанців. Хоча я дружу не лише з ними. Мої друзі знають, що я вегетаріанка, і ставляться до цього спокійно. Адже вони мене шанують як особистість, а не за те, що я їм. Чоловік теж підтримує мій вибір, знав про нього ще до одруження. Він – не вегетаріанець, але і не фанат м’яса. Можливо, коли в нас народиться дитина і це потрібно буде для її здоров’я, доведеться вживати деякі м’ясні та рибні продукти".
"Вегетаріанство треба вибирати свідомо та обдумано"
45-річний учитель однієї з міських шкіл Володимир – вегетаріанець зі стажем. Вважає, що вегетаріанство – це не просто обмеження в їжі, а стиль життя.
– Дедалі більше людей в Чернівцях, особливо серед молоді, вибирають вегетаріанство, – стверджує Володимир. – Це не секта, як думає дехто, а здоровий спосіб життя. Дехто стає вегетаріанцем з етичних міркувань, вважаючи аморальним вбивство братів наших менших та споживання їхнього м’яса в їжу. На вибір людей впливають і часті випадки захворювання на сальмонельоз та інші хвороби, які передаються через продукти тваринного походження. Дехто хоче стати здоровішим. Серед вегетаріанців дуже мало людей, які страждають від ожиріння, тиску, серцевих хвороб, менше випадків захворювання на рак. Переконався в цьому на досвіді. Хоча я би не радив відмовлятися від м’яса та риби дітям і молодим людям до досягнення повноліття. Вибір повинен бути свідомим та обдуманим. Також раджу людям, які хочуть стати вегетаріанцями, проконсультуватися у лікаря. Може, вегетаріанська дієта їм протипоказана.
"Мені шкода
вбитих тварин"
– Нещодавно я отримав по Інтернету фільм, де показують, як вбивають на бойні свійських тварин – корів, коней, свиней та овець, як здирають із них шкіру, ріжуть птицю, – розповів Олександр, студент одного з чернівецьких вузів. – І відповідний висновок: треба ставати вегетаріанцем. Таким чином ти збережеш за своє життя десятки корів та свиней, тисячі курей. Я не знаю, чи хочу стати вегетаріанцем і повністю відмовитися від м’яса та риби. Але тварин мені стало дуже шкода.
Надія БУДНА

КОМЕНТАР ФАХІВЦЯ
Валентина Васюк,
ЛІКАР-ТЕРАПЕВТ ВИЩОЇ КАТЕГОРІЇ, ДОЦЕНТ КАФЕДРИ ПРОПЕДЕВТИКИ ВНУТРІШНІХ ХВОРОБ БУКОВИНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ:
– Первісні люди спершу були вегетаріанцями – харчувалися плодами, травами та різними корінцями. Тобто, це в нас закладено історично. Пізніше вони почали полювати на мамонтів та інших звірів. Є декілька причин, чому люди відмовляються від м’яса. Соціально-економічні причини мимоволі змушують ставати вегетаріанцями малозабезпечені верстви населення. Дехто робить це з релігійних мотивів, дехто – з морально-етичних. Звичайно, можна харчуватися продуктами рослинного походження і добре почуватися. Хоча з медичної точки зору слід сказати, що дітям, молодим людям та людям похилого віку взагалі не рекомендується відмовлятися від м’ясних, рибних і молочних продуктів. Ті, хто здебільшого харчується рослинною їжею, повинні знати, що в рослинах є дуже багато волокон, які не дають добре всмоктуватися деяким важливим мікроелементам та вітамінам. Їхня нестача може призвести до певних хвороб: починає розвиватися анемія, виникають проблеми зі шлунково-кишковим трактом, випадає волосся, ламаються нігті, збуджується нервова система. Хоча вегетаріанство має і позитивні сторони. У продуктах рослинного походження – підвищений вміст вітаміну С та каротину, відсутній холестерол. Тому серед справжніх вегетаріанців немає гіпертоніків, практично ніколи не буває інфарктів, вони рідко хворіють на рак кишечника, ішемічну хворобу серця, цукровий діабет. На вегетаріанство рекомендується переходити лише після 21 або навіть 25 років, коли в людини вже повністю сформувався організм. Особливо це стосується дівчат. Обмеження продуктів тваринного походження та різні дієти можу стати причиною безпліддя. Якщо жінка завагітніла, їй потрібно одразу ж відмовитися від вегетаріанства, бо це може негативно вплинути на розвиток дитини. Адже її організм починає працювати на двох, тому необхідна подвійна порція білків, жирів та вуглеводів. В цьому разі дитина може стати заручницею вибору мами. Не доведено, що тваринна їжа може впливати на чоловічу імпотенцію, хоча це ще залежить від професії. Сидяча робота може призвести до багатьох ускладнень у чоловіків. А тим, хто займається фізичною працею, потрібно обов’язково споживати м’ясо. Якщо людина хоче стати вегетаріанцем, їй потрібно обстежитися та проконсультуватися в лікаря. Можливо, її травна система та хронічні хвороби не дозволять це робити. Моя особиста думка: щоби бути здоровою, людина повинна раціонально харчуватися, не переїдати, можна робити розвантажувальні дні, менше вживати спиртних напоїв, не палити”

ЦІКАВІ ФАКТИ
Крім звичайних вегетаріанців є ще вегани, які, крім м’яса, не вживають молоко та яйця.
Засновник веганства Дональд Вотсон став вегетаріанцем у 14 років і веганом – у 30. Помер у віці 95 років.
У багатьох великих містах, наприклад, Нью-Йорку і Лондоні, є вегетаріанські кафе тощо.
Міжнародний день вегана відзначають щороку першого листопада.
31-10-2008, 10:05
Коментарів 0 Переглядів 3 858

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.