Невдовзі запрацюють котельні, які забезпечують теплом лікарні та школи. Керівник "Чернівцітеплокомуненерго" Олександр Меленчук провів у Києві в НАК "Нафтогаз України" переговори про надання ліміту газу для початку в Чернівцях опалювального сезону. Однак наразі досягнуто домовленості про надання газу для опалення лише бюджетних установ – закладів освіти, охорони здоров’я, соціального захисту. Для опалення житлового фонду газ буде отримано лише після остаточного погашення боргу за минулий опалювальний сезон.
Тому вирішено розпочати оприлюднення прізвищ найбільших боржників, насамперед - успішних підприємців, керівників, інших публічних осіб.
Водночас комунальні служби продовжують вибивати з городян борги, робочі групи обходять помешкання чернівчан.
- До деяких квартир доводиться приходити двічі або й тричі, - розповів перший заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Василь МАНЧУЛЕНКО. – Але певні результати є, чимало городян показують нашим людям квитанції про оплату.
З’ясувалося, що серед боржників чимало посадовців і працівників комунальних підприємств. Так, борг працівників міської та районних рад за тепло становить 21 тисячу гривень. Усі боржники цієї категорії зголосилися його терміново погасити.
Борг працівників Чернівецького тролейбусного управління за спожите тепло становить 46,5 тисячі гривень. Вони вже подали колективну заяву на погашення 15 тисяч у рахунок зарплати, а для сплати теплопостачальникам решти суми боргу тролейбусники оформляють безвідсотковий кредит у свого підприємства. За аналогічною схемою погашають борги за спожите вдома тепло працівники інших комунальних підприємств та бюджетних установ.
Після поквартирного обходу боржників за один день 27 жовтня на рахунок "Теплокомуненерго" надійшло 110 тисяч гривень. Загалом із проплатами працівників комунальних підприємств, бюджетних установ та організацій борг за тепло зменшено майже на мільйон гривень. (Ігор ДОВГАНЬ)
До теми
Автономне опалення під іще суворішою забороною
Тим городянам, які хотіли би влаштувати в себе автономне опалення, отримати дозвіл стане ще складніше. Якщо раніше дозволялося влаштовувати автономне опалення лише для окремих під’їздів, то тепер дозвіл може отримати лише цілий будинок. Відповідні зміни до положення "Про відключення приміщень від мереж центрального опалення" вніс минулого тижня виконком міської ради на підставі постанови Кабінету міністрів.
Чому я повинен страждати через інших?!
80-річний чернівчанин, інвалід другої групи Михайло Норіца заледве дістався до редакції "МБ". У Михайла Миколайовича - хронічний обструктивний бронхіт, тож йому дуже важко підійматися сходами. І все ж таки він прийшов, щоби розповісти, як важко йому живеться у холодній квартирі. Адже опалення через заборгованість населення не вмикають.
- Коли на вулиці туман, дощ, морози, я навіть не виходжу, - розповідає Михайло Норіца. – Бо тоді у мене загострюється хвороба, мені важко дихати. Щоб я себе нормально почував, у помешканні має бути не менше 18 градусів тепла. А у нас – менше десяти. Каміни та інші обігрівальні прилади не вмикаю, бо це мені не по кишені. Тому вкриваюся трьома ковдрами і сплю одягненим. Але все одно холодно. Доводиться витрачати купу грошей на дорогі ліки, адже чим гірше я себе почуваю, тим більше ліків мені потрібно. Боргів за комунальні послуги у мене ніколи не було і не буде. Чому я повинен страждати через інших?
У нас – неправильні закони. Виходить, що хто платить, той страждає, а хто не платить – радіє. В інших державах до людини, яка не сплачує компослуги впродовж трьох місяців, приходять додому і описують цінні речі. І дають термін, щоби сплатити заборгованість. Якщо боржник все ж таки не платить – приходять і забирають описані речі.
А нам доводиться замерзати… Я сам народився у Румунії, але так склалося, що живу тут. Знаєте, якби у мене хтось із рідних ще залишився у Румунії, я би вже давно був там. Бо там такого немає…
З редакційної пошти
Нехай борги стягують ті, хто створив такі закони
“Хочу висловитися з приводу публікації про те, що у Чернівцях є десятки людей, які мають по кілька тисяч боргу за опалення, і ніякі суди не можуть змусити їх заплатити гроші. Якщо ситуацію зі сплатою боргу довели до суду, і він виніс рішення стягнути борг з неплатника, то місцева влада спільно з “Чернівцітеплокомуненерго” повинна звернутися до Верховного чи Конституційного суду з вимогою роз’яснити, хто в цій ситуації повинен гасити борг. А від Кабінету міністрів слід вимагати відшкодувати борги за цих неплатників! Адже якщо наша влада створила ці закони, які не дають можливості стягнути борг, то вона й повинна вирішувати цю проблему. Якщо ж це питання і далі не вирішуватиметься, місцева влада спільно з населенням, яке справно платить, повинна організувати страйки, щоб через неплатників не страждало законослухняне населення. Люди повинні від можновладців вимагати дій, доведення ситуації до логічного завершення, а не щоб просто чиновники сиділи, розводили руками і дбали лише про власні інтереси”.
Макар Горщик, інженер-радіофізик, м. Чернівці
30-10-2008, 11:51
0
3 477