Вчені пропонували рецепти боротьби з екологічними загрозами

у номері / суспільство
2 176
0
Міжнародна наукова конференція "Біосистеми різних рівнів організації в технологіях сучасного екомоніторингу" днями відбулася в Чернівецькому національному університеті за участю вчених з України, Росії, Білорусі, Румунії, Молдови.
– Ми влаштували конференцію, щоб обмінятися досвідом у використанні методів біомоніторингу і вдосконалити їх, – повідомив радник ректора Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри екології та біомоніторингу Степан КОСТИШИН. –Співробітниками нашої кафедри розроблено метод наземних мікрокосмних моделей. Мікрокосми – це невеликі штучні екосистеми – прозорі ємності, у які вміщено грунт, рослини тощо. На них в лабораторних умовах можна впливати різними чинниками і спостерігати за реакцією екосистем. Наприклад, впливаючи підвищеною температурою і кислотними опадами, можна моделювати наслідки таких глобальних екологічних проблем, як "парниковий ефект" і кислотні дощі.
Наразі екологічну ситуацію в області не можна назвати відмінною. У 80-их роках трапилася аварія на хімкомбінаті у Львівській області, яка отруїла Дністер. Потім розповсюдилася алопеція, коли у дітей випадало волосся. Тепер – повені. Наша кафедра вивчає стан грунту, води, харчових продуктів, навіть дитячого волосся у Киселеві та інших містах, де підвищений радіаційний фон внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Професор Сучавського університету імені Стефана Великого Лівіу ФАРТАЇШ назвав причини липневої повені:
– До повені призвело вирубування лісів, через це вода швидкими темпами розпочала стікати у долини, русла рік, трелювання деревини (зрубані колоди протягали землею і порушували склад грунту). Ще одна причина – самовільне проведення господарських робіт у руслах і заплавах річок та вибірки гравійно-піщаної суміші. Це призводить до зміни русел річок і, відповідно, до неконтрольованого виходу води з берегів. Останньому також сприяє створення стихійних сміттєзвалищ поблизу берегів річок.
Галина МАРКІВ
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.